Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 4633
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Stoi na stacji lokomotywa…

Czwartek, 6 sierpnia 2009, 14:15
Aktualizacja: Piątek, 7 sierpnia 2009, 8:04
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Stoi na stacji lokomotywa…
Fot. TEJO
… ciężka, ogromna i pot z niej spływa. – Ten wiersz Tuwima zna niemal każdy. Jego interpretacja będzie też jednym z elementów przedstawienia, nad którym w Teatrze im. Norwida pracują uczestnicy warsztatów „Lato w teatrze”.

Wierszyk Tuwima tylko pozornie wydaje się łatwy. Aby zabrzmiał tak, jak widzi to Jacek Paruszyński, jeden z realizatorów przedstawienia o roboczym tytule „Pamięć”, młodzi adepci sceny muszą włożyć wiele pracy. Nie tylko nauczyć się tekstu na pamięć, lecz także umiejętnie go zinterpretować. Do tego z walizkami w ręku. Jak już wiadomo, będą to jedne z ważniejszych rekwizytów w spektaklu.

Stałym elementem warsztatów „Lato w teatrze” stały się już rozgrzewki z Grażyną Tabor. Dziś pani Grażyna część zajęć poświęciła opracowaniu i nauczaniu układu choreograficznego do walczyka, który także zabrzmi w sztuce. Tadeusz Wnuk kontynuował zajęcia wokalne biorąc na warsztat kolejny zaplanowany utwór.

Zaawansowane są też prace na ulotkami, afiszem i programem. Ich opracowania podjęła się grupa zajmująca się – pod opieką Doroty Fruby-Wiśniewskiej – marketingiem przedstawienia. Tu pierwsze skrzypce gra Natasza Sołtanowicz, która jest autorką części koncepcji. Jutro – przed ceremonią rozpoczęcia Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych – grupa uczestników LWT zorganizuje happening poświęcony promocji przedstawienia. Będzie ono wystawione na deskach Teatru im. Norwida w sobotę i niedzielę (15 i 16 sierpnia) o godz. 18. Wstęp wolny.

Organizatorem „Lata w teatrze” jest Instytut Teatralny im. Raszewskiego z Warszawy, a impreza odbywa się także dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego w Jeleniej Górze. Uczestnicy mają zapewnione obiady oraz opiekę wyspecjalizowanej kadry pedagogicznej. Patronem medialnym LWT jest portal i tygodnik Jelonka.com

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
636
Tak
28%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group