Niedziela, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 2293
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Sto flag „Solidarności” na 30–lecie związku

Niedziela, 29 sierpnia 2010, 8:04
Aktualizacja: 8:05
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Sto flag „Solidarności” na 30–lecie związku
Fot. Archiwum NSZZ "Solidarność"
Uczcijmy święto wolności i rocznicę powstania „Solidarności” przyozdabiając nasze ulice flagami – apeluje Franciszek Kopeć, szef zarządu regionu NSZZ Solidarność w Jeleniej Górze.

Związkowcy z zarządu regionu przygotowali ponad sto flag Solidarności wraz z drzewcami, które postanowił przekazać do urzędów miast i gmin Jeleniej Góry i okolic. – Prezent ten przygotowaliśmy w związku ze zbliżającym się świętem przypadającym 31 sierpnia. Naszym zdaniem w święto Solidarności i
Wolności budynki i ulice wszystkich polskich miejscowości powinny być przyozdobione tym szczególnym znakiem – uważa Franciszek Kopeć.

Dotychczas flagi dostarczono do Kamiennej Góry, Kowar, Mysłakowic, Lwówka, Lubania. Związkowcy mają nadzieję, że w tych i innych miejscowościach godnie uczcimy to wyjątkowe święto, wyjątkowe dla Polski ale również dla Europy i świata.

Franciszek Kopeć dodaje, że w dużych miastach byłego województwa flagi będą widoczne z okazji imprez i uroczystości poświęconych 30. rocznicy NSZZ Solidarność.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group