Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 5293
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: „Stłuczkobusem” do pracy i szkoły

Środa, 24 września 2008, 8:02
Aktualizacja: Czwartek, 25 września 2008, 8:08
Autor: Angela
REGION JELENIOGÓRSKI: „Stłuczkobusem” do pracy i szkoły
Fot. TEJO
Kolizje drogowe z udziałem autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego to niemal codzienność. Nieuwaga kierowców, złe warunki na drogach, pech: to wszystko sprawia, że pasażerowie bywają narażeni na spore niebezpieczeństwo.

W Łomnicy kierowca MZK zaliczył popołudniową stłuczkę z samochodem ciężarowym. Wczoraj rano inny kierowca podmiejskiego autobusu przerysował osobowe auto na ulicy Wrocławskiej. Na szczęście ani kierowcom, ani pasażerom nic się nie stało.

Jak mówi dyrektor Miejskiego Zakładu Komunikacji w Jeleniej Górze takie zdarzenia drogowe to niemal codzienność. - Czasami działa prawo serii i wówczas w ciągu kilku dni pojawia się cały ciąg kolizji, innym razem przez trzy tygodnie nie ma ani jednej – zauważa Marek Woźniak.

W ostatnich dwóch kolizjach na szczęście pasażerowie, ani kierowcy nie odnieśli żadnych obrażeń. Podczas stłuczki w Łomnicy, do której doszło na moście przy ulicy Świerczewskiego, kierowca MZK i samochodu ciężarowego marki Liaz stuknęły się lusterkami. Kilka sekund później otworzyły się drzwi ciężarówki, które wbiły się w drzwi autobusu.

Na szczęście w pobliżu uszkodzonej części pojazdu nie stali pasażerowie. Na miejsce wezwano policję. - Kierowca autobusu został ukarany mandatem karnym i punktami karnymi – mówi nadkom. Edyta Bagrowska, rzecznik jeleniogórskiej policji.

Wczoraj rano tuż po godzinie 9 na ulicy Wrocławskiej przy wyjeździe z Komarna kierowca autobusu przerysował samochód osobowy. Poza otarciami pojazdów nikomu nic się nie stało. Kierowca miejskiego autobusu nieuwagę przepłacił jednak mandatem i punktami karnymi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group