Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 3802
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Stłuczki na niby i ku przestrodze

Czwartek, 8 października 2009, 8:03
Aktualizacja: 8:04
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Stłuczki na niby i ku przestrodze
Jedną z atrakcji bezpiecznego festynu będą "alkogogle".
Fot. TEJO
Miasteczko ruchu drogowego, symulator bezpiecznej jazdy, pozorowane zderzenia samochodu, pokazy policji, straży pożarnej, straży granicznej, konkursy dla dzieci i młodzieży, jazdy na trolejach i quadach – to tylko kilka z atrakcji, jakie jeleniogórski WORD przygotowuje na najbliższy wtorek (13.10), w Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze.

Tegoroczna impreza w ramach Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze rozpocznie się konferencją o godzinie 10.00. Udział w niej wezmą przedstawiciele z Polski i Czech oraz wszystkie służby z Jeleniej Góry i powiatu, które zajmują się bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Od 13.00 – 15.00 przewidziany jest też dzień otwarty Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze.

– Każdy będzie mógł przyjść i zobaczyć jak wygląda egzamin teoretyczny i praktyczny. Pokażemy też bezpieczną jazdą na quadach, które są coraz bardzie popularne wśród młodzieży, a bez odpowiedniego przygotowania do jazdy mogą być niebezpieczne. Odpowiemy na pytania, w jaki sposób można użytkować quady zarówno na drogach publicznych, jak i poza nimi – mówi Robert Tarsa, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze.

Największa impreza w tym dniu przewidziana jest na Placu Ratuszowym w godzinach 13.00 - 18.00.
– To impreza zarówno dla młodszych, jak i dorosłych – mówi Robert Tarsa. – Będą różnego rodzaju symulatory: alkogoogle, czy symulatory zapięcia pasów, gdzie uczestnicy będą mogli się przekonać, jak ważna jest ta czynność dla bezpieczeństwa każdego kierującego. Pokażemy, jak pasy chronią kierowców przy uderzeniu samochodu w przeszkodę przy niewielkich prędkościach np. 5 km/h. Ponadto będą też liczne pokazy policji straży pożarnej, straży granicznej i wiele innych atrakcji.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w imprezie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
760
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group