Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 8405
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Sterylny „industrial” w aromacie kawy

Poniedziałek, 12 października 2009, 19:35
Aktualizacja: 19:35
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Sterylny „industrial” w aromacie kawy
Fot. TEJO
Wernisaż wystawy „Szklana huta”, na którą składają się urocze zdjęcia Roberta Pietragi, to kolejny akcent „foto–ruszenia”, jeleniogórskiego, a wręcz międzynarodowego festiwalu fotografii, który tym razem zawitał do Kawabaru na placu Ratuszowym.

Miejsce to w niczym nie przypomina istniejącego tu przez dziesięciolecia sklepu Jubilera, w którym pokolenia jeleniogórzan zaopatrywały się w zegarki, pierścionki i obrączki. Placówkę zlikwidowano, a w jej miejscu powstał gustowny lokalik na zachodnią modłę. Pięknie pachnie tu kawą i ciastkami a do tego można obejrzeć równie „smakowite” zdjęcia. To za sprawą „foto-ruszenia”, imprezy animowanej przez Agnieszkę Romanowską.

– Pewnie wielu znajomych teraz się dziwi widząc te zdjęcia, bo przyzwyczaili się, że fotografuję widoczki – powiedział Robert Pietraga. Na ścianach Kawabaru zawisły bowiem obrazy przedstawiające zamarłe, ale jakże nastrojowe wnętrza nieczynnej Huty Szkła Julia w Szklarskiej Porębie. Zdjęcia są magiczne: opisać ich nie sposób. – Choć nic tam już nie działa, w środku panuje niezwykły porządek, dlatego te obrazy są takie sterylne – dodał autor. Podkreślił, że swoją pierwszą wystawę dedykuje żonie oraz dwóm córeczkom.

Na co dzień Robert Pietraga para się finansami. Zdjęcia robi dopiero od pięciu lat, ale sukcesów już ma sporo. Najważniejszy to wejście do finału światowego konkursu, szóstej edycji Annual Photo Contess. Wygrał też zmagania organizowane przez portal Fotografuj.pl, „Fotografia Roku” w MDK „Muflon” w Sobieszowie oraz II Konkurs Fotografii Industrialnej „Foto-Pein” 2008.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group