Sobota, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 5603
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sterowanie architekturą

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 30 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 30 maja 2007, 19:49
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Bez naczelnika jednego z ważniejszych wydziałów urzędu miejskiego.

Mija już kilka miesięcy od odwołania Mirosława Jaskólskiego z funkcji szefa Wydziału Architektury i Urbanistyki Urzędu Miejskiego w Jeleniej Górze. A wyłonionego w konkursie następcy jak nie było, tak nie ma.
I – jak się okazuje – wcale być nie musi.

Obowiązki naczelnika pełni Magdalena Kwasiuk, której – jak zapewnia Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry – władze miasta w pełni ufają. W dodatku nie ma takiego przepisu, który nakazywałby sprawowanie funkcji szefa wydziału tylko osobom wyłonionym w drodze konkursu. Wystarczy, jeśli jest to urzędnik „pełniący obowiązki”. W świetle prawa może je pełnić, i być de facto naczelnikiem nawet przez czas w sumie nieokreślony.

Tymczasem na początku maja w Biuletynie Informacji Publicznej urzędu ukazała się zapowiedź konkursu na wspomniane stanowisko, zapowiadająca możliwość składania ofert do 23 maja. Jednak 9 maja została usunięta.
Zauważył to lider opozycyjnego Wspólnego Miasta Robert Prystrom, który zamierza podać urząd do prokuratury w doniesieniu o popełnienie przestępstwa. Argumentuje, między innymi, że w BIP konieczna jest ciągłość informacji i nie można jej ot tak po prostu usuwać. Co równa się unieważnieniu wcześniej ogłoszonego konkursu.

Rządzący samorządowcy są przekonani, że nic złego się nie stało. Zapowiedź konkursu wprawdzie ukazała się, ale bez konsultacji odpowiedzialnego urzędnika z przełożonymi. Dlatego została usunięta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group