Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 3809
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Stawiają na wspólną promocję powiatu jeleniogórskiego

Środa, 21 stycznia 2015, 7:47
Aktualizacja: Czwartek, 22 stycznia 2015, 8:17
Autor: Mea
Region: Stawiają na wspólną promocję powiatu jeleniogórskiego
Fot. Mea
Spotkanie Noworoczne Starosty Jeleniogórskiego oraz podpisanie porozumienia o wspólnej promocji miast i gmin powiatu jeleniogórskiego odbyło się wczoraj (20.01.) w Chacie za Wsią w Mysłakowicach. – Życzę wszystkim byśmy umieli własne ambicje tak modelować, by były pożytkiem dla drugiego człowieka – złożył życzenia noworoczne Jerzy Pokój, przewodniczący Rady Powiatu Jeleniogórskiego.

Dzięki wielu działaniom powiat jeleniogórski jest rozpoznawalny w Polsce i za granicą nie tylko dzięki turystycznym miastom jak, Karpacz czy Szklarska Poręba, ale również dzięki m.in. Dolinie Pałaców i Ogrodów, Parkowi Krajobrazowemu Doliny Bobru i Rudawskiemu Parkowi Krajobrazowemu oraz Karkonoskiemu Parkowi Narodowemu.

- Będziemy promować region pod względem turystycznym, stawiamy w tym roku na rozwój infrastruktury w powiecie, bo to jest podstawa, by ściągnąć do nas zagranicznych gości. Dlatego też podpisaliśmy porozumienie o wspólnej promocji, bo razem zawsze można więcej zdziałać – mówiła Anna Konieczyńska, starosta jeleniogórski.

Warto podkreślić, że w ubiegłym roku, w ramach porozumienia o promocji, została opatentowana marka Karkonosze oraz logo, które obecnie promuje wiele miejsc turystycznych.

- W ubiegłym roku Starostwo Powiatowe zamknęło wiele ważnych inwestycji, związanych z funduszami europejskimi. Chcemy reprezentować powiat w innych krajach europejskich, po to by stworzyć silny produkt regionu jeleniogórskiego. Czas, by np. bilet na wyciąg był honorowany na wszystkich stacjach powiatu. Podobne rozwiązania dotyczą tras rowerowych czy też konnych. Ważne, by te szlaki były właściwie zsynchronizowane – mówił Jerzy Pokój.

Wójtowie i burmistrzowie podkreślali potrzebę kontynuacji porozumienia o wspólnej promocji miast i gmin. – Ważne, by razem sprzedawać swoje produkty regionalne i atrakcje turystyczne, bo można dotrzeć do większej liczby potencjalnych turystów. Ważna jest promocja sportu np. organizacja Pucharu Świata w biegach narciarskich w Szklarskiej Porębie przy wsparciu Powiatu daje więcej możliwości, niż gdyby miasto samo zabiegało o przeprowadzenie tak dużej imprezy. Każda miejscowość ma swoje zalety np. w Karpaczu można zorganizować skoki narciarskie – mówił Mirosław Graf, burmistrz Szklarskiej Poręby.

- Porozumienie zostało podpisane tym razem na cztery lata i zwiększone zostały kwoty, co umożliwi wykonanie większej liczby działań promocyjnych. Wcześniej jako gmina płaciliśmy 1 tys. zł, a obecnie będzie to kwota 5 tys. zł. Natomiast miasta, tj. Jelenia Góra, Karpacz czy Szklarska Poręba będą przekazywały 20 tys. zł Współpraca zakłada m.in. wspólną promocję na targach turystycznych w Polsce i za granicą. Jeleniogórskie targi TourTec są sztandarową imprezą Starostwa Powiatowego, w której bierzemy udział. Do tej pory dzięki takim działaniom odnotowaliśmy wzrost liczby turystów w naszej gminie – wymieniał Edward Dudek, wójt Jeżowa Sudeckiego.

Nie zabrakło podziękowań dla byłego starosty jeleniogórskiego Jacka Włodygi, który otrzymał obraz namalowany przez regionalnego malarza z widokiem na Samotnię. Były starosta jest obecnie radnym i przewodniczącym Komisji Współpracy Zagranicznej i Partnerstwa.
- Trzeba dać młodym możliwość wykazania się. Nadal jednak będę wspierał turystykę w powiecie i jej promocję za granicą – zapewniał Jacek Włodyga.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group