Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 2538
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Staruszka tułała się kilka godzin na mrozie

Wtorek, 30 grudnia 2008, 10:11
Aktualizacja: 19:18
Autor: Angela
84–letnia jeleniogórzanka cierpiąca na zaniki pamięci wyszła wczoraj rano z domu i przez pół dnia błądziła po mieście. Nie pamiętała, gdzie mieszka i jak się nazywa. Szczęście, że kobietę zauważyli pracownicy firmy Simet, którzy zaalarmowali straż miejską. W innym razie wyprawa staruszki mogłaby zakończyć się tragicznie.

Staruszkę zauważono wczoraj około godziny 13 na ulicy Jana Pawła II. Była zmarznięta i nic nie pamiętała. Ustalenie tożsamości kobiety i miejsca jej zamieszkania zajęło strażnikom miejskim ponad dwie godziny. Po odwiezieniu jej na miejsce okazało się, że staruszka wyszła z mieszkania z samego rana, kiedy jej mąż poszedł na zakupy. Od tego czasu ślad po niej zaginął.

Tymczasem starsza pani spacerowała sobie w kilkustopniowym mrozie ulicą Jana Pawła II. Co więcej, nie była to jej pierwsza wyprawa. Rodzina już kilkakrotnie zgłaszała jej zaginiecie, po czym odnajdowała staruszkę całą i zdrową. Trzeba jednak pamiętać, że w okresie zimowym szanse na odnalezienie ludzi starszych w dobrym stanie obniżają się proporcjonalnie do temperatury, jaka panuje na zewnątrz oraz upływu czasu jaki starsza osoba przebywa poza domem bez opieki.

Strażnicy miejscy alarmują i apelują o do rodzin osób starszych, które cierpią na zaniki pamięci i potrzebują stałej opieki, o baczną opiekę nad nimi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group