Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 2420
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Staruszek spędził tydzień na przystanku

Wtorek, 9 września 2008, 14:26
Aktualizacja: 14:26
Autor: Angela
Dużo szczęścia miał 85–letni mieszkaniec Legnicy, który co najmniej siedem dni przebywał w na przystanku PKS w Jeleniej Górze, gdzie przyjechał bez wiedzy opiekunów. Starzec nie pamiętał nic poza miejscem zamieszkania oraz datą urodzenia. Dziwnym zachowaniem mężczyzny zainteresowali się jeleniogórzanie, którzy sprawę przekazali straży miejskiej.

To nie pierwsza wycieczka, jaką urządził sobie sędziwy legniczanin. Wcześniej odwiedzał już różne miejscowości, za każdym razem napędzając opiekunom sporo strachu. Tym razem wsiadł do pierwszego lepszego środka transportu i przyjechał do Jeleniej Góry.

Jak się okazało, mężczyzna nie ma żadnej rodziny. W jego mieszkaniu odwiedza go regularnie pracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej z Legnicy. To stąd wiadomo, że „podróżnik” opuścił swoje lokum co najmniej siedem dni temu.

Mężczyznę na jeleniogórskim PKS-ie zauważyli mieszkańcy, którzy zaalarmowali dzisiaj straż miejską. Funkcjonariusze odnaleźli mężczyznę, jednak przepisy nie pozwoliły im odwieźć go do domu, ponieważ Legnica nie jest regionem ich działania.

Dzięki uprzejmości jeleniogórskiego MOPS- u starzec do czasu przyjazdu pracowników socjalnych z Legnicy będzie przebywał w schronisku im. Brata Alberta.

- Chcielibyśmy podziękować dyrekcji Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze za zajęciem się sprawą tego mężczyzny – mówią strażnicy miejscy.

Odnaleziony 85-latek był wychudzony i brudny, ale bardzo grzeczny. Teraz ze schroniska odbiorą go pracownicy legnickiego MOPS – u. Niewykluczone jednak, że jakiś czas „podróżnik” kolejny raz wymknie się spod kontroli opiekunów i odwiedzi nasze miasto, bowiem Jelenia Góra, ponoć bardzo mu się spodobała.

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group