Czwartek, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 6538
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Startuje kolejny sezon „Szwajcarkowego Grania”

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 16 października 2017, 9:38
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 października 2017, 6:28
Autor: WAC
Fot. Użyczone/Organizator
W schronisku „Szwajcarka” 21 października rozpocznie się trzeci sezon cyklu koncertów pn. „Szwajcarkowe Granie”. Ich organizatorem jest Stowarzyszenie Góry Szalonych Możliwości z Janowic Wielkich przy współudziale schroniska Szwajcarka oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Mysłakowicach.

W pierwszym koncercie nowego sezonu, 21 października o godzinie 19.00 wystąpi Marta Śliwa - pierwsza w Polsce prawdziwa żeglarska bardessa. Laureatka festiwali Szanta Claus 2010 r. w Poznaniu, Przeglądu Konkursowego Shanties 2011 w Krakowie, Festiwalu Piosenki Żeglarskiej 2011 w Charzykowach, Portu Pieśni Pracy 2012 w Tychach. W 2014 r. ukazała się autorska solowa płyta, nagrana z towarzyszeniem Wojciecha Winiarskiego (gitary).

Jej piosenki opowiadają głównie o tym, co sama przeżyła, o jej drodze do żeglowania, o samym żeglowaniu, o wędrówce nie tylko tej wodnej, ale także o poznawaniu świata na lądzie.

Warto wspomnieć o organizatorach tego cyklu. Stowarzyszenie Góry Szalonych Możliwości tworzy grupa miłośników poezji śpiewanej, piosenki turystycznej, literackiej, którzy od 2010 roku organizują latem Wędrowny Przegląd Piosenki „Polana” (w tym roku była już siódma edycja), a pod koniec 2015 roku zainicjowali w Rudawach Janowickich, w schronisku „Szwajcarka” – w sali kominkowej na piętrze,| cykl koncertów bardów oraz zespołów pn. „Szwajcarkowe Granie”.

Inicjatywy stowarzyszenia są ogólnodostępne, wstęp jest wolny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group