Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 5847
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Stara Kamienica: Start wiejskiego liceum

Poniedziałek, 9 września 2019, 6:21
Aktualizacja: Czwartek, 12 września 2019, 15:25
Autor: WAC
Stara Kamienica: Start wiejskiego liceum
Fot. LO Stara Kamienica
Pierwsze dni nauki mają za sobą uczniowie nowo utworzonego Liceum Ogólnokształcącego w Starej Kamienicy.

Gdy władze izerskiej gminy podjęły decyzje o tym, że przy miejscowej szkole podstawowej powstanie liceum, wielu wątpiło w powodzenie tego przedsięwzięcia. A jednak, mimo jednak pewnych kłopotów z naborem, szkoła wystartowała.

W pierwszym roku szkolnym na naukę zdecydowało się 33 uczniów głównie z gminy Stara Kamienica, ale także z Jeleniej Góry i Mirska. To pozwoliło na utworzenie trzech oddziałów:, dwóch dla uczniów po szkole podstawowej i jednego po gimnazjum. Jedna z klas ma charakter terapeutyczny, gdyż uczęszczają do niej uczniowie. którzy wymagają dostosowania toku nauki do swoich indywidualnych możliwości.

Naszym atutem jest bardzo dobre wyposażenie szkoły, pozyskane częściowo dzięki realizowanym projektom oraz przyjazna i bezpieczna atmosfera - mówi dyrektor Zespołu Szkół w Starej Kamienicy Wiesława Storta - Respondek. - Mało liczne klasy pozwalają na bardziej zindywidualizowane podejście do ucznia. Nasze liceum ma charakter językowy. Przymierzamy się także do uruchomienia klasy o profilu ratownik medyczny - dodaje dyrektorka.

Twoja reakcja na artykuł?

39
76%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
2%
Smuci
0
0%
Złości
11
22%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group