Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 7827
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Start w wakacje bez promili

Czwartek, 24 czerwca 2010, 9:29
Aktualizacja: 9:30
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Start w wakacje bez promili
Fot. ....
Jutro policjanci wspólnie z członkami Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jeleniej Górze oraz strażnicy miejscy sprawdzą, czy właściciele sklepów i sprzedawcy nie udostępniają napojów wyskokowych osobom nieletnim.

Jutro dzieci i młodzież będą świętować zakończenie roku szkolnego i jednocześnie będą cieszyć się rozpoczęciem wakacji. W tym dniu najczęściej młodzież sięga po alkohol, aby wzmocnić radość z laby.

Często sprzedawcy nie respektują obowiązujących w tym zakresie przepisów i sprzedają go nieletnim. Osoba zatrzymana na gorącym uczynku sprzedaży alkoholu nieletnim popełnia przestępstwo i poniesie konsekwencje karne. Sprzedaż alkoholu nieletnim jest przestępstwem. Sprzedawca może mieć kłopoty z prawem. Ryzykuje też utratą koncesji na sprzedaż alkoholu.

Sprzedawca, który ma wątpliwości do wieku kupującego powinien żądać okazania dokumentu stwierdzającego wiek nabywcy. Problem spożywania alkoholu przez osoby nieletnie jest zjawiskiem coraz bardziej powszechnym i skutkuje groźnymi konsekwencjami. Młodzi ludzie będąc pod wpływem alkoholu coraz częściej popełniają czyny zabronione, łamią normy i zasady współżycia społecznego – mówi podpis. Edyta Bagrowska, rzeczniczka policji.

Stąd coroczna akcja wymierzona w nieuczciwych sprzedawców, którzy – nie bacząc na wiek klienta – sprzedają alkohol.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
353
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group