Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 6305
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Start jeleniogórskiej ligi MOS w futsalu

Czwartek, 8 listopada 2007, 12:38
Aktualizacja: 12:41
Autor: Łukasz Stawski
W poniedziałek 12 listopada ruszają rozgrywki tegorocznej edycji ligi Międzyszkolnego Ośrodka Sportu w futsalu. Jako że w rywalizacji mogą brać udział zawodnicy z drużyn ligowych występ w zmaganiach jest dla nich dobrym treningiem w zimowej przerwie w rozgrywkach. Tytułu wywalczonego przed rokiem broni ekipa Krychy – Bus.

W tym roku zespoły rywalizujące biorące udział w zmaganiach zostały podzielone na dwie ligi. W I lidze wystartują: Lambert Auto Komis, Krycha Bus, Jeżów Sudecki, Batter Pol/Top Film, JSS Gwardia, C.O. Cumbers, Pizzeria Carlitos, Kolegium Karkonoskie, Kowary Dywanówka i Pub Gol. Szeregi drugoligowców tworzą: Tesco, Bobry Wojanów, CPN Radomierz, Duch Gór, Zibi Mysłakowice, Chojnik, Młode Karkonosze, Akademia Ekonomiczna, Piechowice, Ceramica Marconi. Mecze, obu lig będą się odbywały na przemian w każdy poniedziałek (dwa terminy wyznaczono także w sobotę) w hali przy ul. Złotniczej. Zakończenie ligi planowane jest na 10 marca 2008.

Problemem jaki ma MOS tuż przed rozpoczęciem rozgrywek jest brak sędziów skłonnych prowadzić spotkania ligi. Po incydentach i przypadkach niesportowych zachowań wobec arbitrów, żaden z sędziów, którzy prowadzili mecze halówki w poprzedniej edycji nie wyraził chęci dalszego sędziowania ligi MOS. Jak do tej pory o sędziowania ligi udało się zachęcić tylko jednego sprawiedliwego z gwizdkiem. Poszukiwania kolejnych są w trakcie.

Jak zapowiada Mirosław Dębski z MOS – u w tym roku organizatorzy ligi będą szczególną wagę przykładać do spraw bezpieczeństwa i fair – play: – W razie rażących przypadków złamania regulaminu przewidujemy nawet możliwość przerwania rozgrywek, przy jednoczesnym zwrocie drużynom wpisowego (po potrąceniu części za rozegrane spotkania).

Jeżeli zawodnik otrzyma drugą czerwoną kartkę w lidze, będzie dyskwalifikowany do końca rozgrywek. Po każdej czerwonej kartce otrzymanej za niesportowe zachowanie będzie sie zbierać komisja dyscypliny w składzie: organizator, dwóch sędziów oraz kierownik zainteresowanej drużyny, którzy rozpatrzą zaistniałą sytuację oraz nałożą odpowiednie sankcję na zawodnika. Zawodnik, który otrzyma drugą żółtą lub czerwoną kartkę w lidze, otrzyma automatycznie karę w postaci pauzy w kolejnym meczu drużyny.

Program I kolejki II ligi (12 listopada):
Tesco – Caramica Marconi (18.40 – 19.10)
Bobry Wojanów – Piechowice (19.15 – 19.45)
CPN Radomierz – Akademia Ekonomiczna (19.50 – 20.20)
Duch Gór – Młode Karkonosze (20.25 – 20.55)
Zibi Mysłakowice – Chojnik (21.00 – 21.30)

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group