Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7343
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Start budowy hali

Niedziela, 26 sierpnia 2018, 6:26
Aktualizacja: Wtorek, 28 sierpnia 2018, 7:10
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Start budowy hali
Fot. archiwum szkoły
Rozpoczęła się budowa hali sportowej o konstrukcji łukowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie.

Budowa obiektu w kompleksie szkoły średniej pod Szrenicą ruszyła na początku sierpnia, a potrwa do końca października. Wykonawcą prac jest firma Sport Halls z Wrocławia. Koszt inwestycji to około 500 tysięcy złotych. Środki te wyłożył Urząd Miasta Szklarska Poręba. Wewnątrz metalowej konstrukcji przykrytej powłoką z tworzywa sztucznego znajdzie się wielofunkcyjne boisko.

Baza sportowa szkoły z miasta pod Szrenicą musi zostać powiększona ze względu na rozwój placówki. Kształci ona obecnie uczniów – sportowców z dyscyplin: biathlon, narciarstwo biegowe i alpejskie, lekkoatletyka oraz badminton. Zwłaszcza ta ostania specjalność, ściągająca do Szklarskiej Poręby młodzież z całej Polski, a wymagająca całorocznej bazy treningowej pod dachem sprawiła, że młodym sportowcom zaczęło być ciasno.

Budowa hali to nie jedyna inwestycja jaka rozpoczęła się tego lata w szkole pod Szrenicą. Za 75 tysięcy złotych otrzymanych z budżetu Powiatu Jeleniogórskiego wymieniane jest poszycie dachowe budynku internatu.

Twoja reakcja na artykuł?

36
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
4%
Nudzi
1
2%
Smuci
2
4%
Złości
7
15%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group