Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 5750
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Starsi piesi kuszą śmierć

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 8 października 2008, 8:14
Aktualizacja: Czwartek, 9 października 2008, 8:20
Autor: TEJO
Fot. Archiwum Czytelnika
28 osób przeszło w ciągu 10 minut na drugą stronę ulicy w niedozwolonym miejscu przy pawilonie Rondo na osiedlu Zabobrze. Skrupulatnie policzył ich nasz czytelnik, Raz o mało nie doszło do tragedii: kierowca ledwo zdążył wyhamować przed idącym na skróty staruszkiem.

– Dawno w tym miejscu nie było wypadku, a starsi ludzie – bo to głównie oni przechodzą tam, gdzie nie wolno, kuszą los! Nasz czytelnik wczoraj około południa celowo obserwował przez 10 minut jeden z bardziej niebezpiecznych punktów na drogach Jeleniej Góry: ulicę Różyckiego między pawilonem Rondo i ryneczkiem. Naliczył 28 osób, które – szukając luki między samochodami, przechodziły nie po pasach na drugą stronę jezdni.

– Wiele z nich to staruszkowie. A najlepsze w tym wszystkim, że z jednej i drugiej strony w odległości około 50 metrów jest przejście dla pieszych, a czas oczekiwania skracających sobie drogę na wstrzelenie się lukę między pojazdami często był dłuższy niż gdyby poszli na przejście i po przejściu wrócili – napisał do nas Michał.

To głupota, połączona z lenistwem. Zachowanie tych ludzi elektryzuje także kierowców, którzy przy zabobrzańskim ryneczku muszą zachować ostrożność. A starsi piesi są „nieprzemakalni”. Nie pomagają upomnienia i mandaty wręczane przez policjantów, którzy od czasu do czasu ustawiają tu radiowóz. – Chyba trzeba kolejnej tragedii, aby oduczyć na jakiś czas ludzi włażenia prosto pod samochód – komentują piesi, którzy przechodzą zgodnie z przepisami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37) Dodaj komentarz

HankaOdRumcajsa 8-10-2008 8:34
...tak... tam jest bardzo niebezpiecznie... Dziadunie i babunie!!!! uważajcie!!! nie tylko tam! ale i na Wojska Polskiego też!!!
Riposta 8-10-2008 8:38
Brawo za zwrócenie uwagi na ważną sprawę! Z jednym się tylko nie zgodzę, to nie tylko starsi tak przechodzą - nawet widać to na zdjęciach. Tak przechodzą GŁUPI ludzie!!! Jeżdżę tamtędy każdego dnia i też mnie zgroza i złość ogarnia na ludzką bezmyślność!!!!! Już nawet nie będę pytać gdzie jest policja...
ebee 8-10-2008 8:43
Z tym radiowozem, to lekka przesada. Jeśli bywa tam radiowóz, to przważnie w nocy i poluje na kierowców. Ale dobre i to !
~Niusia 8-10-2008 8:56
Na tych zdjęciach są starsi?? A ile lat miał nasz obserwator? Ja też parę razy obserwowałam i moim zdaniem to nie starsi ale młodzi igrają z losem!
~Agnes~` 8-10-2008 8:59
....A co się dzieje na przejściu koło flory,przechodnie,aż się proszą by dodzło do tragedii(dodam tylko,że dzieje się to na światłch).....
ciotkaz 8-10-2008 10:11
Przepraszam? Czy to jest autostrada? W mieście obowiązuje zmniejszona prędkość na ewentualność śmignięcia przez ulicę psa, kota, dziecka, czy o zgrozo, dorosłego człowieka! Trochę szacunku i kurtuazji i mniej pisku opon!
~SilenceObserver 8-10-2008 10:24
Hmm... Sami kuszą los! Każdy zdrowy na umyśle człowiek wie jakie zagrożenia powstają z określonych sytuacji (wyjątek dzieci). Jest jeszcze inna strona... więcej wypadków z dziadkami i babciami - mniej Rydzyka!
~Iza 8-10-2008 10:28
Jak starsi mogą to czemu młodzież nie może?Taki dają przykład.
piipi 8-10-2008 11:02
~Wiekszosc to kobiety !!.*Biedulki,spiesza sie do domku,aby mezczyznom obiad ugotowac.
~!!! 8-10-2008 11:23
Do świadomości TYLKO przez KIESZEŃ!!! Słony mandat szybko leczy z głupoty i prywraca zdrowy rozsądek. Przecież Straż Miejska postępowaniem mandatowym wzbogaca kasę miejską - może to właśnie sposób na dziurę w budżecie??? Chętnie podpowiem Strażnikom 10 następnych takich miejsc.
~Jago 8-10-2008 11:31
Proponuję policzyć pieszych koło Małej Poczty...Widziałem tam ledwie idąca staruszkę przez czteropasmową jezdnię! ZGROZA!!!
zloty666 8-10-2008 11:44
W ciągu kilkunastu lat tylko dwa razy widziałem tam radiowóz. Może to SM zajęłaby się łapaniem i nagradzaniem niesfornych przechodniów ? ! ? A jak dojdzie do tragedii to znów wszyscy będą psy wieszać na kierowcy ! ! !
~xxx 8-10-2008 12:22
A na Kochanowskiego?? To samo!! głównie starsi przechodzą na przystanek!
piipi 8-10-2008 13:25
~DAJCIE..tym pieszym samochody,a klopotu sie pozbedziecie !!.
~xx 8-10-2008 14:20
w koncu jelonka zaczyna poruszac dobre tematy ! Brawo tak trzymac !!
~_ojdiridirachciach___ 8-10-2008 14:23
Rozjeżdżając głupich ludzi wspomagamy ewolucję ! ...tylko potem masa problemów. Generalnie to się nie opłaca ;)
ebee 8-10-2008 14:24
I tu widać niemoc naszych służb. To paranoja, że służby finansowane i żyjące na koszt podatnika- sugestie i sygnały podatników mają w...........głębokim poważaniu. Każdy w tym mieście wie gdzie jest niebezpiecznie i każdy wie gdzie i bywają służby porządkowe. A bywają ze szczególnym upodobaniem w miejscach ................bezpiecznych - niestety !
~wiola 8-10-2008 14:26
Też na Wincentego Pola dwójka staruszków weszła mi prosto pod samochód dosłownie kawałek od przejścia w ostatniej chwili zdążyłam zachamować prawie ocierając się o dziadka, " kuszą Śmierć" dla siebie ale jakie nieśczęście dla kierowcy,wydaje im się że szybko ale sprawność nie ta .
~młoda ale nie głupia 8-10-2008 15:13
Dobrzy starzy ludzie oszczędzają nam mlodym wydatków, bo to z naszej pensji oplacane sa ch emerytury. Tyle, że o zgorzo, to z naszch podatków tez sa leczeni w słuzbie zdrowia, jakby im przeskok przez ulice nie wyszedł skutecznie. Jest pare czarnym punktów, gdzie tym co mózg całkiem odparowal przechodzą i gdzie częsciej Policja lub Sm mogła by zarobić: Małapoczta (na wysokości Prusa, Szewskiej), Wojska Polskiego na wysko sci przstanków (nomen omen Pogotowie) oraz Wolnościi koło Plusa i wspomniane rondo, a może by tak założyć i pieszym fotoradary i porobić fotek, a jak sie komu nie uda to będzie ladne zdjęcie na nekrolog.
~ 8-10-2008 15:16
a co sie dzieje na wolnosci...
piipi 8-10-2008 15:30
..do - [~Ojdiridirachciach..]...~UWAZAJ !!.Moja tesciowa strasznie jezdzi i ona nie odroznia glupiego od MADREGO.~*Piipi,..strasznie by za nim plakala.
~cobretti 8-10-2008 15:44
to niech zrobią pasy !!.Ale oni wolą siano pompowac w jakies fotoradary
kwakwa 8-10-2008 16:38
tak tak, wszystko ładnie wygląda na zdjęciach i fajnie się komentuje,pielgrzymki przez jezdnię,nieróbstwo służb,sugestywni podatnicy(jako sm też je płacę) którzy nigdy nie popełnili wykroczenia...dla laików informacja że takie chodzenie po jezdni to 50 peelnów, zgodnie z taryfikatorem i soli w tym bardzo mało,druga rzecz to wiek sprawców w/w wykroczeń,zapraszam do sądu na sprawę 75 latka za takie manewry- niska szkodliwość społeczna czynu,sędziwy wiek,niska ręcina...pomysł ze zdjęciami pieszych jest niezły,można by zrobić wystawę w szkołach, gimnazjach albo Ratuszu pt. "Rodzice i dziadkowie" a co do prędkości to przy przepisowej 50-tce pieszy-kamikadze ma jak w banku (no,to może jest teraz zły przykład przysłowia) na nekrolog lub kartę szpitalną
~ja 29 8-10-2008 17:49
przez takich ludzi sa wypadki, autoodporni emeryci... Pewne pewniaki... juz nie chodzi o te skrzyzowanie ale koło flory łaza nie na pasach tylko na zywca przed zakretem obłed. Ja dostaje mandat za parrking gdzie zycia nie zagrarzam od SM lub MO a oni sa nie reformowani i nie karalni. Kolega tracił jednego takiego kolo szachownica od strony flory to nagle sie okazło ze to jego wina bo to kolo targowiska i ma zachowadz rozwage. Wiec po co sa pasy, swiatla i te barierki
~bolass 8-10-2008 17:51
Jak w temacie parkowania....ludziska łażą tak bo nikt nie ekzekwuje tych wykroczeń....a jaki pieniądz dla skarbu państwa jakby coniektóre służby ( :-)) ) wzięły sie do roboty do której m.in sa przeznaczone.
~migacz 8-10-2008 18:50
Proponuję fotoradar w tym miejscu i po sprawie.Wyłapani wszyscy ! Codziennie wieczorem dla chętnych bezpłatny seans"wyłapywania" znajomych rozpoznanych na zdjęciach i już tylko pozostanie kwestia pójścia policjanta do domu i wyegzekwowania mandatu...
~Baca 8-10-2008 19:09
I ja tak czasmi myśłę - jak to być starym? Już refleks nie ten sam, a i ograniczenie mozliwości zarówno ruchu, jak i szybkości poruszania się!!!Popatrcie uważni -ot chociażby podniesiony przykład staruszki przy Małej Poczcie... Nieomał dochodzi do samosądu nad staruszką, która na 4 pasmówce nie zdążyła przejść na zielonym... Być może przeliczyła się z czasem trwania zielonego światła.... To jest bardzo częsty widok... Spasieni kierowcy i umalowanie paniusie za szyba spasionej gabloty dostają szału na taki widok... Trąbienie, błyskanie światłami, poczerwieniałe ze złości twarze, wytrzeszczone oczy i imitowanie najeżdzania... Bo i co?... Spóźnisz się jedno z drugim na spotkanie i kilka sekund? I co? Dramat?!! Poczekaj - rychło i ciebie dopadnie starość , niedłężność i trudność z przejsciem nawek kilkunastu kroków dodatkowych. To nie lenistwo jak pisze jdene z respondentów - , a poprostu bół mięści nóg nie pozwala na dłuższe chodzenie... Ból ten nie jest skutkiem dluższego balowania, czy jazdy samochodem nawet kilkaset metrów, bo nóżki za krótkie..., ale ciężkiej pracy i ciężkiego życia...Dlaczego TY jedno z drugim nawet te kilkaset metrów nie przejdziesż sie piechotka,czy nawet autobusem, ale wsiadasz do spasionego auta, jedziesz zatłoczoną podobnymi do ciebie spaślakami ulicą i dlatego gryzię cię sumienie ( o ile go masz) na widok tych steranych życiem, biednych staruszków!!! I potem mądrzysz się szukając w nich winy - za co pomysła sam(a) nie pytając sumienia!!!
piipi 8-10-2008 19:54
..do - [~Baca..]...*Baca,..prawde napisles !.
~xyz 8-10-2008 20:47
idą jak stado baranów z pastwiska.Nic tylko gaz do dechy tylko włączyć wycieraczki.
~Sabath 8-10-2008 21:13
ja to nigdy nie wpadnę chyba pod ten samochód a raczej na samochód wiem bo mi się już 5 razy zdarzyło że wszedłem na maskę ;-)
~Do Baca 8-10-2008 23:19
Staruszka obok Małej Poczty przechodziła w miejscu nie dozwolonym, a nie na światłach i że niby nie zdążyła. A druga sprawa to przełażą przez jezdnię dosłownie 40-50 m. od przejścia ......więc nie wyskakuj z tekstem typu schorowane mięśnie, bo skoro może iśc z dwoma torbami zakupów to może zrobić te 50 metrów.
~n i c o 9-10-2008 0:11
za mało pieszych patroli milicji :)
~com 9-10-2008 3:09
Bo powinny być kładki nad jezdnią w takich miejscach, gdzie ruch samochodów i pieszych jest intensywny i ciężko go ogarnąć lub przyhamować. Kiedyś takie nadziemne przejścia budowano i nie było problemu. Teraz o tym zapomniano, a to dobre rozwiązanie.
~Staruchy :P 9-10-2008 12:55
Mysleli, że jak im się na wojnie upieklo to i na drodze też...
~Trzy grosze... 9-10-2008 18:20
Szkoda, ze mloda, a juz taka glupia i mozg jej tak wczesnie odparowal...
~ 11-10-2008 11:55
Dlaczego tam nie można utworzyć przejścia dla pieszych ze światłami? Czy drogi są tylko dla ruchu kołowego? W tym miejscu jest przystanek autobusowy. Aby ze sklepu RONDO dostać się na przystanek po drugiej stronie ulicy to należy przejść 50 metrów w jedna stronę i 50 metrów z powrotem po drugiej stronie ulicy - to jest już 100 metrów. Odwrotnie - z ryneczku na drugą stronę ulicy na przystanek tak samo. Dla starszej osoby z zakupami to dużo. Nie wszyscy mają samochody. Zresztą starsi ludzie nie zawsze są dobrymi kierowcami. Na tym forum nieraz to było poruszane. "Po sześćdziesiątce na badania dla kierowców. " Sami nigdy nie będziecie starzy? i samotni? Nie każdemu zakupy zrobi ktoś bliski... To W TYM miejscu naprawdę powinno być przejście dla pieszych. Tam ZAWSZE jest, było i będzie bardzo dużo pieszych. Bo w tym miejscu jest targowisko. I dlatego TAM POWINNO BYĆ PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH ZE ŚWIATŁAMI. A kładka nad jezdnią powinna być na ul. Wojska Polskiego w pobliżu ul. Nowowiejskiej. W godzinach szczytu aby przejść PRZEZ PASY - trzeba czekać nawet 10 - 15 minut. Kierowcom zawsze wolno się śpieszyć. Dla nich piesi to chyba jacyś podludzie..., którzy nie mają do tego prawa, nawet aby zdążyć na autobus z drugiej strony ulicy.
~ja 11-10-2008 20:24
jadąc samochodem nieraz musiałem ostro chamować bo jakiś staruszek nagle wszedł na jezdnię najlepsze jest to że oświetlone i widoczne pasy pasy były 20 metrów dalej zbawi ich ten kawałek

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group