Niedziela, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 6017
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Starostwa – ziemskie i grodzkie ws. urzędu pracy

Wtorek, 6 grudnia 2016, 9:48
Aktualizacja: 23:28
Autor: Robert Czepielewski
Powiat: Starostwa – ziemskie i grodzkie ws. urzędu pracy
Fot. Robert Czepielewski
Starosta jeleniogórski Anna Konieczyńska na mocy uchwały zarządu Rady Powiatu z dnia 28.11. 2016 r. wypowiedziała porozumienie Prezydentowi Jeleniej Góry, który pełni także funkcję starosty grodzkiego w sprawie współpracy oraz wysokości terminów i zasad przekazywania dotacji celowej na współfinansowanie kosztów funkcjonowania Powiatowego Urzędu Pracy w Jeleniej Górze.

Kolokwialnie mówiąc, sprawa sprowadza się do tego, że jedna i druga struktura samorządowa, czyli powiat ziemski i powiat grodzki, otrzymują pomoc finansową na utrzymywanie PUP w Jeleniej Górze. Zsumowana subwencja obu struktur w założeniu powinna była wystarczyć na koszty utrzymania PUP, niemniej każdego roku i starostwo powiatowe, i starostwo grodzkie dokładały się do utrzymania urzędu kwotami od 60 do 100 000 tys. zł. Na rok 2017 powiat grodzki skalkulował wydatki na PUP ponad subwencje na kwotę 88 000 zł. I w tym momencie pojawił się problem.

- Skarbnik miasta przekazał informację naszemu skarbnikowi, że takich środków w roku 2017 nie będzie - mówi zastępca starosty Paweł Kwiatkowski. – W tym stanie rzeczy zarząd powiatu podjął uchwałę o wypowiedzeniu obowiązującego porozumienia pomiędzy starostwami.

Jakie będą skutki tych działań ? Po okresie 3-miesięcznego wypowiedzenia porozumienia, to jest od grudnia do lutego, starostwo powiatowe będzie się rozliczać z faktycznych kosztów, jakie poniesie w każdym miesiącu. Proporcja tych kosztów będzie wynikała z działań ustawowych w tym zakresie. Następnie poprzez skomplikowany system rozliczania comiesięcznego, starostwo będzie obciążać miasto z tytułu poniesionych kosztów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group