Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 8240
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Starosta przekazała czek na zakup psa policyjnego

Czwartek, 30 lipca 2015, 13:29
Aktualizacja: Piątek, 31 lipca 2015, 7:34
Autor: Manu/ts
Jelenia Góra: Starosta przekazała czek na zakup psa policyjnego
Fot. KMP Jelenia Góra
Jeleniogórska policja doczeka się nowego psa. W minioną środę (29.07) w jeleniogórskiej Filharmonii Dolnośląskiej, podczas obchodów Święta Policji, Starosta Powiatu Jeleniogórskiego Anna Konieczyńska przekazała na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze insp. Zbigniewa Markowskiego czek na kwotę 3 tys. złotych na zakup psa służbowego.

- Zakup psa służbowego był moją inicjatywą. Policja co prawda dysponuje coraz nowocześniejszym sprzętem, który pozwala zwalczać przestępczość, lecz jednak nadal w wielu wypadkach niebagatelna pozostaje rola policyjnych psów, które pomagają w codziennej pracy funkcjonariuszy – powiedziała starosta Anna Konieczyńska.

Nowy pies - owczarek niemiecki wykorzystywany będzie w codziennej służbie patrolowej na terenie miasta Jeleniej Góry i Powiatu Jeleniogórskiego. Do najważniejszych zadań wykonywanych przez policjantów przy pomocy psa służbowego należeć będzie patrolowanie ulic, zapewnianie bezpieczeństwa i porządku publicznego na imprezach masowych. Czworonożny funkcjonariusz pomocny więc będzie podczas zabezpieczania meczów piłkarskich, imprez kulturalnych, sportowych i artystycznych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
684
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
11%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group