Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 6590
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KARPACZ: Starosta dotrzymał słowa

Piątek, 6 sierpnia 2010, 10:19
Aktualizacja: 12:26
Autor: Gabi
KARPACZ: Starosta dotrzymał słowa
Fot. Gabi
Ośrodek Zdrowia mieszczący się przy ulicy Konstytucji 3 Maja w Karpaczu nie zostanie przeniesiony w inne miejsce.

Do niedawna jeszcze losy ośrodka zdrowia były niepewne. Zastanawiano się czy nie sprzedać budynku, w którym mieścił się. Zaproponowano, aby zlokalizować ośrodek w innym miejscu. Proponowana lokalizacja niestety nie przypadła do gustu mieszkańcom i niektórym członkom Rady Miasta. Przede wszystkim była ona niekorzystna dla ludzi starszych, którzy mieliby utrudniony dostęp do podstawowych świadczeń medycznych. Obawiano się także, że pieniądze ze sprzedaży mogłyby nie pójść na cele zdrowotne, tylko zasilić inny resort.

Starosta Jeleniogórski Jacek Włodyga, prywatnie mieszkaniec Karpacza, bardzo zaangażował się w tą sprawę. Doprowadził do tego, że budynek ośrodka zdrowia został przekazany miastu w formie darowizny. Starosta w rozmowie z nami przyznał, że należy wysłuchiwać potrzeb ludzi i starać się pomagać im w jak największym stopniu, a sprawa ośrodka zdrowia była paląca dla mieszkańców kurortu.

Pewne jest, że niedługo zostanie przeprowadzony remont budynku. Warto także podkreślić, że ośrodek zdrowia znajduje się w tym miejscu od czasów powojennych. Ośrodek wchodzi w skład NZOZ Centrum Pulmonologii i Alergologii.

Wszystkich zainteresowanych informujemy, że pacjenci zgłaszający się np. do pediatry do godziny piętnastej obsługiwani są w przychodni. Od godziny 15:00-18:00 przyjmie ich lekarz w Centrum Pulmonologii w ramach funduszu, a po godzinie 18:00 wizyta jest płatna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group