Wtorek, 23 czerwca
24°C Jelenia Góra
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Kryminał Groził śmiercią kobiecie i dzieciom Uzdrowisko Cieplice Nowość w Uzdrowisku Cieplice – kąpiel perełkowa w basenie termalnym Aktualności Wyrobiska Góry Wapiennej skrywają historię sprzed wieków Pogoda Popadało mało, a zniszczenia duże Aktualności Złoto dla KANS! Kuba Smolarek najlepszy w Gdańsku Piłka nożna Karkonosze z nowym trenerem Pogoda Balon nad Jelenią Górą. Tak wygląda pierwszy dzień lata z góry 112 Samochodem w drzewo Sport Ala ogrywa starsze koleżanki Aktualności Setki podpisów Inwestycje Powódź zostawiła ślady. Trwa odbudowa szkoły Kultura, rozrywka Roztańczona Noc Świętojańska pod Chojnikiem. Muzyka i magia do późnej nocy Aktualności Koncert Leniwca w Szwajcarce Tragedie i dramaty Błyskawica rozerwała kask. Rowerzystka przeżyła Aktualności Bóbr uwięziony w starym basenie Kryminał Czy możliwa jest zmowa 20-latka ze szkolną sekretarką? Mimo fałszerstwa były starosta nie straci dyplomu ukończenia studiów
reklamy

Starosta dotrzymał słowa

Audio

Czytaj na głos

Autor: Gabi 1 min czytania

Ośrodek Zdrowia mieszczący się przy ulicy Konstytucji 3 Maja w Karpaczu nie zostanie przeniesiony w inne miejsce.

reklamy
reklamy

Do niedawna jeszcze losy ośrodka zdrowia były niepewne. Zastanawiano się czy nie sprzedać budynku, w którym mieścił się. Zaproponowano, aby zlokalizować ośrodek w innym miejscu. Proponowana lokalizacja niestety nie przypadła do gustu mieszkańcom i niektórym członkom Rady Miasta. Przede wszystkim była ona niekorzystna dla ludzi starszych, którzy mieliby utrudniony dostęp do podstawowych świadczeń medycznych. Obawiano się także, że pieniądze ze sprzedaży mogłyby nie pójść na cele zdrowotne, tylko zasilić inny resort.

Starosta Jeleniogórski Jacek Włodyga, prywatnie mieszkaniec Karpacza, bardzo zaangażował się w tą sprawę. Doprowadził do tego, że budynek ośrodka zdrowia został przekazany miastu w formie darowizny. Starosta w rozmowie z nami przyznał, że należy wysłuchiwać potrzeb ludzi i starać się pomagać im w jak największym stopniu, a sprawa ośrodka zdrowia była paląca dla mieszkańców kurortu.

Pewne jest, że niedługo zostanie przeprowadzony remont budynku. Warto także podkreślić, że ośrodek zdrowia znajduje się w tym miejscu od czasów powojennych. Ośrodek wchodzi w skład NZOZ Centrum Pulmonologii i Alergologii.

Wszystkich zainteresowanych informujemy, że pacjenci zgłaszający się np. do pediatry do godziny piętnastej obsługiwani są w przychodni. Od godziny 15:00-18:00 przyjmie ich lekarz w Centrum Pulmonologii w ramach funduszu, a po godzinie 18:00 wizyta jest płatna.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na zmywaku - dorywcza w weekendy od zaraz Poszukujemy osoby do pracy w weekendy na zmywaku w hotelu Termy Karkonosze w Staniszowie. Praca od zaraz. Twój zakres obowiązków -dbanie o o… Dodatkowy dochód - Współpraca online Szukam kilku wyjątkowych osób do współpracy! Szukasz dodatkowego dochodu, możliwości rozwoju i działania na własnych zasadach? Zapraszam do kontakt… Zatrudnię mechaników, ślusarzy, spawaczy Firma Spaw-Mont zatrudni mechaników, ślusarzy, spawaczy. Praca delegacyjna ( Niemcy). Tel 508083209 Szukamy kucharzy z pasją i dobrym humorem! Do naszego zespołu poszukujemy osób na stanowiska: • Kucharz Śniadaniowy • Kucharz Bufetowy • Kucharz A la Carte Praca w Staniszowie, ul. Zdr… Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko …

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka