Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 6568
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Stare szmaty wizytówką miasta

Wtorek, 17 czerwca 2008, 7:25
Aktualizacja: Środa, 18 czerwca 2008, 8:37
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Stare szmaty wizytówką miasta
Fot. TEJO
Wywrócone kontenery PCK na używaną odzież z wywleczoną zawartością to wątpliwa ozdoba niektórych jeleniogórskich ulic. Fotografują to wycieczki z Niemiec, a jeleniogórzanie się wstydzą. Kontenerów nie ma komu wywieźć.

Pozyskana odzież i środki finansowe przeznaczone będą na działalność charytatywną Polskiego Czerwonego Krzyża – czytamy napisy na pojemnikach z symbolem PCK. Tymczasem co tu pozyskiwać, kiedy wandale wszystko wywlekli, a kontenery przewrócili?

– To leży tak od dwóch tygodni – mówi pan Marek z ulicy Słowackiego o wywróconym pojemniku. – PCK zupełnie się nie interesuje sygnowanym przez siebie przedmiotem oraz jego zawartością, która gnije w deszczu i suszy się w słońcu.

Za rogiem następnej przecznicy, ulicy Norwida przy ul. Mickiewicza – prawie taki sam obrazek. Wyjęta odzież straszy za chodnikiem, a różnica tylko taka, że pojemnik stoi. – Niemieckie wycieczki zatrzymują się i to fotografują. Wstyd! – słyszymy od mieszkańca.

W PCK dowiedzieć się można, że bałagan nie jest winą tej organizacji, bo to nie ona odpowiedzialna jest za wywóz i segregację odzieży tam wrzucanej. A problem jest ogólnopolski.

Właścicielem wrzucanych do pojemników ubrań jest firma Wtórpol ze Skarżyska Kamiennej i to ona odpowiada za ich opróźnianie. Mimo monitów ze strony Polskiego Czerwonego Krzyża kontenery wciąż są pełne, a PCK nie ma możliwości ani wywozu, ani składowania odzieży.

Wywalona zawartość kontenerów nie tylko niszczeje i nikomu już nie będzie służyła, lecz także zaśmieca miasto. – Skoro tak jest, to może lepiej zrezygnować z tych pojemników? Zbiórkę noszonej odzieży mogłoby kilka razy do roku zorganizować Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Byłoby czysto i bez kłopotu – sugerują pobliscy mieszkańcy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group