Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 7833
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Stanowczo nie ufaj obcym!

Poniedziałek, 22 czerwca 2009, 8:33
Aktualizacja: 8:34
Autor: TEJO
Policja apeluje do osób starszych, samotnie mieszkających o zachowanie szczególnej ostrożności i nie wpuszczanie do domów osób obcych oraz nie dawania nieznanym osobom pieniędzy.

W minionym tygodniu na Osiedlu Zabobrze pojawiła się kobieta, która wykorzystując wiek i stan zdrowia pokrzywdzonej ukradła jej około 2500 zł. Oszustka zapukała do mieszkania 79-letniej jeleniogórzanki i oświadczyła, że ma dla niej dary. Przedstawiła się jak osoba działająca na rzecz Kościoła, która rozdaje dary, ale tylko katolikom.

Poprosiła kobietę o podanie jej serii i numerów banknotów, które rzekomo ma podać do Stanów Zjednoczonych. Kiedy pokrzywdzona wyjęła pieniądze , oszustka je zabrała. Poprosiła kobietę, aby z nią wyszła z domu, bo ma dla niej śliczne bluzeczki, gdy ta wyszła złodziejka zniknęła. Poszukiwana kobieta ma z wyglądu 30-40 lat, 160 cm wzrostu, włosy blond, lekko kręcone do ramion. Ubrana była w białą bluzkę, beżową kurtkę , a na szyi miała łańcuszek z zawieszką z wizerunkiem słońca.

– Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza osoby starsze, samotnie mieszkające. Prosimy o to, aby nie ufać nieznanym osobom i pod żadnym pozorem nie wpuszczać ich do mieszkań. W przypadku osób podających się za pracowników różnych instytucji apelujemy o sprawdzenie w firmie, czy faktycznie te osoby są tam zatrudnione, a także sprawdzenie powodów ich wizyty. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o bezwzględny kontakt z policją – mówi nadkom. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

Policja prosi wszystkie osoby mające jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia, które pomogą w ustaleniu i zatrzymaniu sprawczyni o kontakt z Policją bezpośrednio do Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze pod numer 075/7520150 bądź na numer alarmowy 997 lub 112.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group