Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 6780
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Stanie przed sądem za ciężkie pobicie

Poniedziałek, 7 lipca 2014, 8:00
Aktualizacja: 8:27
Autor: 112
Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 26–letniemu Damianowi A. Zarzuca mu ciężkie pobicie mężczyzny, u którego mieszkał i pracował.

16. kwietnia br. Damian A. i Ryszard N. pili do wieczora alkohol. Następnie Damian A. położył się spać. W pewnym momencie zerwał się. Zaczął kopać i bić Ryszarda N., który znajdował się w pobliżu. Kiedy skończył, położył pokrzywdzonego do łóżka i poszedł spać.

Następnego dnia Ryszard N. źle się czuł, stracił przytomność. Damian A. wezwał pogotowie ratunkowe, które przywiozło pokrzywdzonego do szpitala. Ryszard N. zmarł 18. kwietnia.

- Pokrzywdzony w wyniku zadanych mu ciosów doznał ciężkich obrażeń ciała, które zagroziły jego życiu, a przy wystąpieniu innych dolegliwości zdrowotnych (zapalenie płuc) spowodowały zgon – informuje Violetta Niziołek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Damian A. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia, w których wskazał na okoliczności w jakich doszło do pobicia. Grozi mu do dziesięciu lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group