Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 3819
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Stanął zegar na ratuszowej wieży

Poniedziałek, 6 lipca 2009, 11:57
Aktualizacja: 14:24
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Stanął zegar na ratuszowej wieży
Fot. TEJO
Wczoraj o godzinie 21.15 stanął zegar na wieży ratusza, który przez lata bez „drgnięcia” wskazywał godzinę mieszkańcom i turystom. Godzinę i piętnaście minut po jego nakręceniu stary mechanizm odmówił posłuszeństwa. Po znalezieniu części czasomierz ruszył ponownie dziś po godz. 13.

Jak mówi Tomasz Dumycz, naczelnik zamówień publicznych i obsługi technicznej urzędu miasta w Jeleniej Górze, ratuszowy zegar konserwowany był regularnie co dwa tygodnie.

– W związku z tym, ze jest to zegar zabytkowy mieliśmy podpisaną umowę z panem, który zajmuje się konserwacją starych zegarów w całym byłym powiecie jeleniogórskim – mówi naczelnik Dumycz. – On co dwa tygodnie konserwował go i nakręcał. Zegar został nakręcony około godziny 20.00. Zatrzymał się natomiast o 21.15.

Od rana wydział obsługi technicznej, jak i nasza redakcja odebrały w sprawie nieczynnego zegara kilkanaście telefonów z pytaniami co się stało i kiedy zostanie on naprawiony. Nie brakowało też sugestii, że w ratuszową wieżę uderzył piorun i uszkodził mechanizm zegara.

Zegarmistrz znalazł części i naprawił zegar. Czasomierz zaczął chodzić po godz. 13 na nowo odmierzając czas w Rynku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
966
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group