Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 5873
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Stała Matka bolejąca…

Sobota, 3 kwietnia 2010, 8:11
Aktualizacja: 8:15
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Stała Matka bolejąca…
Fot. Gabi
Wczoraj można było wysłuchać bardzo ciekawego koncertu w Filharmonii Dolnośląskiej. Wystąpiła sopranistka Marzena Lubaszka, wiolonczelista Jarosław Thiel oraz kwartet Musicarius.

W zespole zagrali: Mikołaj Zgółka (skrzypce), Adam Pastuszka (skrzypce), Piotr Chrupek (altówka) i Bartosz Kokosza (wiolonczela). Na początku kwartet wykonał Adagio i Fugę c-moll KV 546 Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Następnie na scenie pojawiła się śpiewaczka Marzena Lubaszka. Wspólnie wykonali niezwykły Stabat Mater op. 61 Luigiego Boccheriniego. Warto zaznaczyć, że kwartet smyczkowy wykorzystuje instrumenty z epoki lub ich kopie.

Muzyka rozbrzmiewająca w sali sprzyjała rozmyślaniom, wprowadzała w zadumę. Wbrew tematowi utworu artyści zafundowali pełnej sali pozytywną energię i sprawili, że Wielki Piątek można było świętować także w sali koncertowej.

Był to ostatni występ artystów przygotowany w związku z Dniami Muzyki Pasyjnej na Dolnym Śląsku. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku usłyszymy równie dobre, jak i nie lepsze koncerty w tych szczególnych dniach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group