Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 8809
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Stadion przy Złotniczej w standardzie europejskim

Czwartek, 29 lipca 2010, 12:23
Aktualizacja: 12:24
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Stadion przy Złotniczej w standardzie europejskim
Fot. Angela
Biuro Architektoniczne Strzelecki z Zielonej Góry wykona koncepcję dostosowania stadionu przy ulicy Złotniczej do wymogów centrum treningowo – pobytowego na Euro 2012. Przedsiębiorca wygrał z ośmioma innymi firmami proponując kwotę niemal 33 tys. zł. Koncepcja przewidująca dwa warianty ma być gotowa do 15 września.

Pierwszy wariant projektowy ma obejmować tylko częściowy zakres prac, drugi przedstawi kompleksową przebudowę stadionu i terenu do niego należącego.

- Pierwszy wariant ma zakładać pozostawienie jednej płyty czyli wykonanie prac bez rozbierania trybuny ziemnej, drugi wariant ma założyć przebudowę płyty głównej i budowę płyty pomocniczej, nowych szlaków komunikacyjnych na terenie stadionu na Złotniczej, przebudowę ogrodzenia i oświetlenia, szatni oraz trybun. Dokumentacja będzie zamawiana etapowo, dlatego, że nawet dostosowanie stadionu na Złotniczej do potrzeb centrum pobytowo – treningowego pod Euro 2012 nie wyczerpuje potrzeb inwestowania w ten obiekt. Chcemy mieć dokumentację, która w późniejszych latach pozwoli na dalsze prace, tak by nasz stadion miał poziom centrum europejski i nie odbiegał od innych tego typu obiektów – mówi Miłosz Sajnog, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Na przygotowanie tej dokumentacji miasto planowało przeznaczyć około 40 tys. zł, które zostały zabezpieczone w budżecie.
Jelenia Góra znalazła się w czołówce 22 miast w Polsce, które ubiegają się o miano centrum pobytowego dla uczestników mistrzostw Europy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group