Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 4854
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Stadion oficjalnie otwarty!

Czwartek, 12 września 2019, 15:47
Aktualizacja: Piątek, 13 września 2019, 13:23
Autor: Przemek Kaczałko
Karpacz: Stadion oficjalnie otwarty!
Fot. Przemek Kaczałko
Nazywany przez wielu – najpiękniejszym stadionem lekkoatletycznym w Polsce – obiekt w mieście pod Śnieżką, dzisiaj został oficjalnie otwarty. Z tej okazji odbyły się pierwsze zawody, których gwiazdami byli m.in. Piotr Małachowski, Piotr Lisek i Konrad Bukowiecki.
Myślę, że zdecydowana większość mieszkańców Karpacza jest dumna z tego obiektu. Dziękuję za to zaufanie i czas na realizację, a także ludziom i instytucjom, dzięki którym ten obiekt powstał. Dziękuję generalnemu wykonawcy i pracownikom Urzędu Miasta - podkreślił Radosław Jęcek, burmistrz Karpacza. - Będziemy mieć potężny strumień lekkoatletów, zainteresowanie obiektem jest olbrzymie - dodał włodarz miasta pod Śnieżką.
Obiekt jest świetnie położony, z certyfikatem PZLA - sama chciałbym zrobić tu lada moment zgrupowanie. Mam nadzieję, że będzie przynosił fajne wyniki wielu sportowcom - powiedziała Lucyna Kornobys, lekkoatletyczna medalistka Igrzysk Paraolimpijskich z Rio de Janeiro.

W uroczystości wzięli udział politycy, samorządowcy z niektórych okolicznych gmin, przedstawiciele środowiska sportowego z prezesem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na czele, a także mieszkańcy i uczniowie szkół w Karpaczu.

To ważne wydarzenie dla Karpacza i regionu. Cieszę się, że udało mi się przekonać Ministerstwo Sportu, że to kluczowa inwestycja i bez wsparcia finansowego Karpacz nie poradzi sobie - mówiła Marzena Machałek, wiceminister edukacji, której burmistrz dziękował za wsparcie.
Chodzenie po górach i hotel to nie wszystko - będzie można tutaj fajnie spędzić czas rodzinnie, pokazać dzieciom lekkoatletykę. Stadion robi wrażenie - mówił Konrad Bukowiecki, czołowy polski sportowiec w pchnięciu kulą.
Jestem dumny z tego, że mogę tu być - na pewno padnie rekord mityngu - mówił z uśmiechem Piotr Lisek, pierwszy Polak, który przekroczył wysokość 6 metrów w skoku o tyczce. - Mam nadzieję, że mityng będzie kontynuowany, bo bardzo nam się tu podoba i będziemy tu wracać - dodał sportowiec, który szykuje się do Mistrzostw Świata.

Jednocześnie Radosław Jęcek zapewnia, że Karpacz włączy się w program PZLA pod hasłem "Lekkoatletyka dla każdego", który umożliwi utworzenie klasy sportowej o profilu lekkiej atletyki.

To jest jeden z najpiękniejszych obiektów w kraju. Gratulacje dla burmistrza i samorządu. Na pewno będziemy korzystać ze stadionu w okresie przygotowawczym (listopad, grudzień i wiosną) - zapewnia Henryk Olszewski, prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

W uroczystym otwarciu wziął udział mąż ś.p. Ireny Szewińskiej - patronki obiektu sportowego w Karpaczu, który wspominał swoją żonę.

Możliwe, że tu urośnie następczyni Ireny, która rozpoczynała swoja karierę w Przesiece - to było jej pierwsze zgrupowanie w 1962 roku - wyznał Sławomir Janusz Szewiński.

Obiekt powstał za ok. 26 milionów złotych, w tym przy wsparciu finansowym z Ministerstwa Sportu, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Wykonawcą była firma Tamex Obiekty Sportowe. Szerzej o parametrach obiektu pisaliśmy tutaj: www.jelonka.com/to-jest-najpiekniejszy-stadion-w-polsce-83034

Twoja reakcja na artykuł?

21
95%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
5%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
78
Tak
78%
Nie
13%
Było blisko...
9%
 
Głos ulicy
Wielka dziura – wjechałem w nią 2 razy
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Inne wydarzenia
Przekroczył granice, skandal w Dubaju!
 
Kultura
Ponad Churami w Sobieszowie
 
Turystyka
Perełka odzyskuje blask – hotel Sanssouci w Karpaczu
 
Kultura
Sanie rogate – wczoraj i dziś
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group