Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 5540
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pobiedna: Stacja Wolimierz zaprasza ludzi ciekawych świata

Wtorek, 17 kwietnia 2012, 12:33
Aktualizacja: 12:38
Autor: red
Pobiedna: Stacja Wolimierz zaprasza ludzi ciekawych świata
Fot. Archiwum
Stowarzyszenie “Unia Izerska” zaprasza wszystkich zainteresowanych udziałem w projekcie dotyczącym powstania ścieżki rowerowej pomiędzy Stacją Wolimierz a Jindrichowicami pod Smrkiem na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się na Stacji Wolimierz (Pobiedna, ul. Dworcowa) 28 kwietnia o godz. 16.00. – Mile widziani są wszyscy, którzy chcą działać, zapaleni rowerzyści i miłośnicy kolei izerskiej czy osoby ciekawe świata – zachęca Konstancja Uniechowska.

Wszystko zaczęło się w 2010 roku od wystawy objazdowej i konferencji pt. "Szlakiem dawnej Kolei Izerskiej” z czeskim stowarzyszeniem „Lunaria”, wtedy podjęliśmy temat nieczynnych nasypów kolejowych i ewentualnych pomysł na ich zagospodarowanie. W zeszły roku również razem z „Lunaria” oraz z gminą Leśna promowaliśmy ideę uruchomienia ścieżki rowerowej pomiędzy Stacją Wolimierz a Jindrochowicami. Również tegoroczne działania maja nas do tego celu przybliżyć.

W tym roku w ramach projektu oczyszczony zostanie nieczynny nasyp kolejowy, który w chwili obecnej przerośnięty jest samosiejkami i krzakami. Oprócz tego planujemy wspólne wycieczki, ogniska, zabawy. Chcemy zorganizować również czeską grupę aktywistów na rzecz ścieżki rowerowej, bo wspólnie możemy zdziałać więcej. Dodatkowo pomagać nam będą wolontariusze z międzynarodowego obozu. Więcej szczegółów na spotkaniu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group