Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 5076
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Stacja Kuchcikowo” dla najmłodszych w „Gastronomie”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 11 listopada 2011, 8:20
Aktualizacja: 8:21
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Starszaki z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 14 uczestniczyły wczoraj w zajęciach gastronomicznych „Stacja Kuchcikowo”, prowadzonych przez uczniów Zespołu Szkół Licealnych i Usługowych w Cieplicach.

Na pierwszej stacji przedszkolaczki mogły nauczyć się robić apetyczne kanapki, frytki oraz kształtne ciasteczka. Furorę zrobiła technika wałkowania ciasta.

Inicjatorem cyklu spotkań „Stacja Kuchcikowo” są dyrekcje obu placówek. Najmłodsi kucharze mogli zobaczyć nie tylko techniki kucharskie, ale również sposoby nakrycia stołu. Kolejne spotkania planowane są w grudniu i tym razem dotyczyć będą potraw bożonarodzeniowych. Uczniowie będą przygotowywać wraz z przedszkolakami potrawy na wspólną wigilię przedszkolną.

- Okazało się, że nasza młodzież ma fantastyczne podejście do dzieci i liczy się z potrzebami tych młodych ludzi. Zwłaszcza chłopcy zaskoczyli mnie bardzo pozytywnie swoją cierpliwością, a nawet radzili sobie lepiej w nauczaniu, niż niektóre dziewczyny. W ubiegłym tygodniu byliśmy wraz z uczniami gośćmi w przedszkolu nr 14, gdzie maluchy przygotowały dla nas poczęstunek i ekologiczne przedstawienie o jesieni – mówi Ewa Tkacz, nauczyciel przedmiotów gastronomicznych z ZSLiU.

Uczniowie „Gastronoma” wcielili się w rolę nauczycieli, dzięki czemu mogli poznać od zaplecza ten zawód. – Uczyliśmy dzieci robić kruche ciasteczka w kształtach zwierząt tj. tygrysy, krokodyle, czy żyrafy. Robiliśmy również frytki i kolorowe kanapki z różnymi warzywami. Bardzo wesoło było podczas zajęć, przedszkolaki szybko się uczyły, zresztą lubię dzieci, więc z radością przekazywałam im swoją wiedzę np. jak wyrabiać ciasto – powiedziała Wioleta Wojciechowska, uczennica III klasy o specjalności technik żywienia i gospodarstwa domowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~hgik 12-11-2011 12:29
zdj 9 - skad nagle wzieli tyle walkow..?
~ 12-11-2011 19:41
super pomysł , widac ze Dyrektorka przedszkola nr. 14 sie stara , popieram :)))

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group