Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 6238
Zalogowanych: 26
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Stacja Kuchcikowo” dla najmłodszych w „Gastronomie”

Piątek, 11 listopada 2011, 8:20
Aktualizacja: 8:21
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: „Stacja Kuchcikowo” dla najmłodszych w „Gastronomie”
Fot. Agrafka
Starszaki z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 14 uczestniczyły wczoraj w zajęciach gastronomicznych „Stacja Kuchcikowo”, prowadzonych przez uczniów Zespołu Szkół Licealnych i Usługowych w Cieplicach.

Na pierwszej stacji przedszkolaczki mogły nauczyć się robić apetyczne kanapki, frytki oraz kształtne ciasteczka. Furorę zrobiła technika wałkowania ciasta.

Inicjatorem cyklu spotkań „Stacja Kuchcikowo” są dyrekcje obu placówek. Najmłodsi kucharze mogli zobaczyć nie tylko techniki kucharskie, ale również sposoby nakrycia stołu. Kolejne spotkania planowane są w grudniu i tym razem dotyczyć będą potraw bożonarodzeniowych. Uczniowie będą przygotowywać wraz z przedszkolakami potrawy na wspólną wigilię przedszkolną.

- Okazało się, że nasza młodzież ma fantastyczne podejście do dzieci i liczy się z potrzebami tych młodych ludzi. Zwłaszcza chłopcy zaskoczyli mnie bardzo pozytywnie swoją cierpliwością, a nawet radzili sobie lepiej w nauczaniu, niż niektóre dziewczyny. W ubiegłym tygodniu byliśmy wraz z uczniami gośćmi w przedszkolu nr 14, gdzie maluchy przygotowały dla nas poczęstunek i ekologiczne przedstawienie o jesieni – mówi Ewa Tkacz, nauczyciel przedmiotów gastronomicznych z ZSLiU.

Uczniowie „Gastronoma” wcielili się w rolę nauczycieli, dzięki czemu mogli poznać od zaplecza ten zawód. – Uczyliśmy dzieci robić kruche ciasteczka w kształtach zwierząt tj. tygrysy, krokodyle, czy żyrafy. Robiliśmy również frytki i kolorowe kanapki z różnymi warzywami. Bardzo wesoło było podczas zajęć, przedszkolaki szybko się uczyły, zresztą lubię dzieci, więc z radością przekazywałam im swoją wiedzę np. jak wyrabiać ciasto – powiedziała Wioleta Wojciechowska, uczennica III klasy o specjalności technik żywienia i gospodarstwa domowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
907
Kawa
39%
Herbata
23%
Woda
29%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Jak Kościół zdobył swój majątek?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Kultura
Teatry Uliczne – niedziela, wideorelacja
 
Kultura
Przyjechali do Jeleniej Góry z Grecji
 
Aktualności
Teatry Uliczne – videorelacja z soboty
 
Aktualności
Uszkodzona sygnalizacja na przejeździe kolejowym
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group