Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 5915
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Sroka terrorystka prawie jak z Hitchcocka

Poniedziałek, 28 lipca 2008, 15:10
Aktualizacja: 15:27
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Sroka terrorystka prawie jak z Hitchcocka
Fot. Archiwum
Jeleniogórzanie z ulicy PCK nie mogli wczoraj wyjść z domu. Powód? Drzwi budynków, jak i całe podwórza pilnie strzegła... szalejąca sroka, która „bombardowała” wszytko co się ruszało. Początkowo sytuacja bawiła mieszkańców, po kilku godzinach ataków ptaka, do pomocy wezwano jednak straż miejską. „Awanturniczce” udało się jednak uciec.

Wczorajszy atak ptaka trwał od południa. Kiedy któryś z lokatorów próbował wyjść na zewnątrz budynku, sroka z impetem zlatywała z drzewa i zaczynała atakować. Niezadowolenie „terrorystki” boleśnie odczuły również psy i koty, które ta systematycznie przeganiała z podwórza.

Zwierzaki przez kilka godzin siedziały skulone w budach, albo w budynku, a ludzie tylko wypatrywali z okien, kiedy oszalały ptak odleci – mówią świadkowie.
Na próżno. Sroka nie dawała bowiem za wygraną.

Przez kilka godzin patrolowała wcześniej obrany teren. Na miejsce wezwano straż miejską, a ta do pomocy zwerbowała pracownika schroniska dla małych zwierząt, który miał odłowić ptaka.

Zadanie okazało się jednak ekstremalnie trudne. Na szalejącej sroce wrażenia nie zrobili bowiem ani strażnicy, ani też przygotowana z prześcieradła zasadzka. Ptak najpierw zaatakował pracownika schroniska, a na „odlotne” spuścił łomot gołębiowi, który przez przypadek napatoczył się na jego drodze. Od tego czasu ślad po sroce zaginął. To nie pierwszy występek ptaka w tym roku.

Kilka dni wcześniej straż miejska odebrała bowiem zgłoszenie o podobnym zdarzeniu w Parku Norweskim, gdzie ofiarą „awanturnicy” padły dzieci. Sroki znane są z takich agresywnych zachowań. W ten sposób bronią swojego terytorium przed „nieproszonymi” gośćmi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group