Czwartek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 10931
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Środowiskowy Dom Samopomocy prawie gotowy

Środa, 14 września 2016, 14:41
Aktualizacja: Czwartek, 15 września 2016, 8:09
Autor: Robert Czepielewski
Jelenia Góra: Środowiskowy Dom Samopomocy prawie gotowy
Fot. Robert Czepielewski
Placówka dla osób chorych psychicznie wkrótce rozpocznie działalność. Na dzisiejszej (14.09) konferencji prasowej prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła poinformował, że pierwsi uczestnicy zajęć w tym domu środowiskowym zostaną przyjęci 1 grudnia.

Środowiskowy Dom Samopomocy dedykowany jest osobom przewlekle psychicznie chorym z Jeleniej Góry. Obiekt przygotowano dla 30 uczestników. Zajęcia będą prowadzone od poniedziałku do piątku przez 8 godzin dziennie. Decyzję kierującą do ośrodka będzie wydawał Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze, w oparciu o złożony wniosek oraz dokumenty o stanie zdrowia ogólnego i psychicznego.

Obecnie na terenie Jeleniej Góry mieszka 3,5 tysiąca osób, które leczą się na choroby psychiczne. Część z nich korzysta z warsztatów terapii zajęciowej, a inni uczestniczą w zajęciach Zakładu Aktywności Zawodowej. Jednak…
zauważa że:
- Środowiskowy Dom jest brakującym ogniwem dla osób z zaburzeniami psychicznymi między „WTZ” a „ZAZ”. Stworzony jest właśnie dla tych, którzy ze względu na swoją chorobę nie mogą podjąć żadnej pracy i muszą pozostawać pod całodzienna opieką – mówi Sylwia Myślicka główny pomysłodawca tego projektu.

W związku z tym, że Środowiskowy Dom Samopomocy dla Osób Chorych Psychicznie nie jest instytucją miejską, został rozpisany konkurs dla jednostek i organizacji pozarządowych, które mają doświadczenie w prowadzeniu takiej działalności i które wyrażą zainteresowanie kierowaniem tego ośrodka.

ŚDS zabezpieczony jest w środki finansowe na grudzień w kwocie 35 tys. zł. Wyłoniony w drodze konkursu operator, będzie składał wnioski o dalsze finansowanie z Urzędu Wojewódzkiego. Według zapewnień Wojciecha Łabuna, dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze, te pieniądze będą.

Obecnie trwa jeszcze doposażanie obiektu i urządzanie gabinetu rehabilitacyjnego. Koszt przeprowadzonych prac, na różnych etapach rewitalizacji obiektu, wyniósł 1100 000 zł.
W kosztach partycypowało miasto Jelenia Góra, Urząd Marszałkowski i Urząd Wojewódzki we Wrocławiu.

Środowiskowy Dom Samopomocy dla Osób Chorych Psychicznie mieści się na terenie jeleniogórskiego MOPS-u.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
46
Tak
13%
Nie
87%
 
Głos ulicy
Drogo czy tanio w Jeleniej Górze?
 
Miej świadomość
Jak REALNIE zmieni się Twoje ciało, gdy odstawisz cukier
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Kto znajdzie złoty bilet?
 
112
Radiowozy na prąd
 
112
Aż 43 zatrzymanych!
 
Aktualności
Strażacy dostali pieniądze
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group