Czwartek, 6 października
Imieniny: Artura, Brunona
Czytających: 7419
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Środki ostrożności w pociągach

Czwartek, 12 marca 2020, 5:34
Aktualizacja: Piątek, 13 marca 2020, 14:02
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Środki ostrożności w pociągach
Fot. archiwum
Koleje Dolnośląskie wprowadzają tzw. karty lokalizacyjne pasażera w pociągach obsługujących połączenia transgraniczne.

W związku z wprowadzonymi na przejściach granicznych kontrolami sanitarnymi oraz wytycznymi Urzędu Transportu Kolejowego, od dnia 12 marca br. Koleje Dolnośląskie wprowadzają na pokładach pociągów obsługujących połączenia transgraniczne w kierunku Polski, tzw. karty lokalizacyjne pasażera - czytamy w komunikacie.

Karty wydawać będą członkowie drużyn konduktorskich, a odbierać – przedstawiciele służb sanitarnych. Co ważne, zgodnie z zaleceniami UTK, będą one wręczane również osobom, które wsiadły do pociągu międzynarodowego już w Polsce.

Apelujemy do wszystkich podróżujących naszymi pociągami na liniach transgranicznych, aby w trosce o zdrowie własne oraz innych osób na pokładzie, nie odmawiali współpracy i wypełniali przekazane im karty. W przypadku ujawnienia osoby zainfekowanej koronawirusem, przyjeżdżającej z zagranicy, karty te ułatwią służbom sanitarnym dotarcie do osób, które podróżowały z chorym pasażerem i otoczenie ich właściwą opieką diagnostyczną a następnie – w razie konieczności – medyczną - apelują Koleje Dolnośląskie.
Liczymy na zrozumienie sytuacji i stosowanie się pasażerów do sugestii drużyn konduktorskich - dodają przedstawiciele samorządowego przewoźnika.

Twoja reakcja na artykuł?

6
46%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
15%
Nudzi
1
8%
Smuci
1
8%
Złości
3
23%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group