Czwartek, 9 kwietnia
Imieniny: Dobrosławy, Mai
Czytających: 3092
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Środki ostrożności w pociągach

Wiadomości: Region
Czwartek, 12 marca 2020, 5:34
Aktualizacja: Piątek, 13 marca 2020, 14:02
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. archiwum
Koleje Dolnośląskie wprowadzają tzw. karty lokalizacyjne pasażera w pociągach obsługujących połączenia transgraniczne.

W związku z wprowadzonymi na przejściach granicznych kontrolami sanitarnymi oraz wytycznymi Urzędu Transportu Kolejowego, od dnia 12 marca br. Koleje Dolnośląskie wprowadzają na pokładach pociągów obsługujących połączenia transgraniczne w kierunku Polski, tzw. karty lokalizacyjne pasażera - czytamy w komunikacie.

Karty wydawać będą członkowie drużyn konduktorskich, a odbierać – przedstawiciele służb sanitarnych. Co ważne, zgodnie z zaleceniami UTK, będą one wręczane również osobom, które wsiadły do pociągu międzynarodowego już w Polsce.

Apelujemy do wszystkich podróżujących naszymi pociągami na liniach transgranicznych, aby w trosce o zdrowie własne oraz innych osób na pokładzie, nie odmawiali współpracy i wypełniali przekazane im karty. W przypadku ujawnienia osoby zainfekowanej koronawirusem, przyjeżdżającej z zagranicy, karty te ułatwią służbom sanitarnym dotarcie do osób, które podróżowały z chorym pasażerem i otoczenie ich właściwą opieką diagnostyczną a następnie – w razie konieczności – medyczną - apelują Koleje Dolnośląskie.
Liczymy na zrozumienie sytuacji i stosowanie się pasażerów do sugestii drużyn konduktorskich - dodają przedstawiciele samorządowego przewoźnika.

Twoja reakcja na artykuł?

6
46%
Cieszy
0
0%
Dziwi
2
15%
Nudzi
1
8%
Smuci
1
8%
Złości
3
23%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Człowiek koń 12-03-2020 17:19
Zawsze wszystkim powtarzam: RÓŻANIEC jest najlepszym lekarstwem. Nic tak nie goi ran jak pojednanie się z bogiem przy pomocy RÓŻAŃCA!! Możecie zauważyć ze niedługo zamkną kościoły... nie pozostanie prócz RÓŻAŃCA i modlitewnika do najświętszej panienki. Trzeba uważnie słuchać i patrzeć aby usłyszeć i dostrzec znaki które daje nam Jezus Chrystus!! Moi kochani, niee podróżujcie za granicę!!! Podróżujcie do miejsc świętych na terenie POLSKI!! Jasna góra, sanktuarium maryjne w Gietrzwałdzie, bazylika w Krzeszowie. To są miejsca które należy nawiedzać w tak trudnym czasie dla całego NARODU. Módlcie się do Boga Ojca!!! On was na pewno wysłucha!!! Ta epidemia to jedna z biblijnych plag!!! Z siłami wyższymi nie wygramy!! Musimy ulec i przyznać się do GRZECHU. Tylko w ten sposób dostąpimy aktu łaski i życia wiecznego u boku STWÓRCY!!!
~poiu' 13-03-2020 13:55
do: ~Człowiek koń (17:19)
Masz rację, tylko różaniec i święcona woda. Najpierw pokropek święconą wodą, potem napie..nie po plecach różańcem. Koniecznie do krwi (wskazane jakieś kolce, haki), a najlepiej do utraty przytomności. Do tego celu najlepsze będą jednak różańce pancerne Wskazane jednak do tego celu są różańce wojskowe, pancerne; do pożyczenia w najbliższym duszpastersiwe wojskowych . Żaden kaszel czy temeperatura wtedy nam nie będzie straszna.
~Pilat 12-03-2020 19:10
Koniu jesteś fascynujący! To jak walenie pierwszy raz po nowemu. Przyznałeś się już do grzechu?
~ 12-03-2020 21:46
to prawda kara Boza spadla
~ 15-03-2020 15:04
Jak to jest jak człowiek koń wali se konia pisząc głupawe posty?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group