Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 4449
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Środki na festiwale i spektakle. Kultura dofinansowana

Wiadomości: REGION
Wtorek, 8 lutego 2011, 9:29
Aktualizacja: 9:29
Autor: Accipiter
Z budżetu Województwa Dolnośląskiego została udzielona dotacje kilku instytucjom powiatu jeleniogórskiego na dofinansowanie tegorocznych realizacji zadań z zakresu kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego.

Uchwałą pierwszej edycji otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego z zakresu kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego po 50 tys. złotych otrzymało Zrzeszenie Inicjatyw Kulturalnych „Silesia Europaea” z Jeleniej Góry na drugą edycję projektu „Dolnośląska Kraina Łagodności” oraz parafia rzymskokatolicka Podwyższenie Krzyża Świętego na XIV Festiwal Silesia Sonans.

Z kolei Fundacji Forum Staniszów przyznano 30 tys. zł na Festiwal „Muzykalia Staniszowskie” w zabytkach Kotliny Jeleniogórskiej. Natomiast Stowarzyszenie Teatralne Teatr Cinema z Michałowic dostało 20 tys. zł na organizację Festiwalu Muzyki Teatralnej i 15 tys. zł na realizację spektaklu Tadeusza Różewicza „Kartoteka”.

Ponadto 15 tys. zł zyskało XXXVII Międzynarodowe Sympozjum Sztuki Włókna „Warsztat Twórczy” w Kowarach, a o dofinansowanie tej imprezy ubiegała się Fundacja na rzecz Rozwoju Wrocławskiej Tkaniny Artystycznej we Wrocławiu. Jeleniogórzanie będą mogli również być uczestnikami Festiwalu Literacko-Artystycznego „PreTEXTY – Jelenia Góra, Świdnica, Wołów 2011”, na który przekazano 10 tys. zł, a organizatorem konkursu jest wrocławska Fundacja Na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza.

O przekazaniu powyższych dotacji na przedsięwzięcia kulturalne zadecydowali: marszałek województwa dolnośląskiego Rafał Jurkowlaniec, wicemarszałek Radosław Mołoń, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Józef Dymalski oraz Jerzy Łużniak, członek zarządu województwa dolnośląskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Simona 8-02-2011 17:33
A tym czasem w Kulturze! O czym nawet słowem nikt tu nie wspomniał.Muzycy wyjęci spod prawa pracy.W orkiestrach filharmonicznych i teatralnych wrze. Muzycy protestują przeciwko planom rządu, które zmieniają zasady ich zatrudnienia. Rząd zamierza znowelizować ustawę o działalności kulturalnej. Dotychczas o rządowym projekcie było głośno ze względu na spór w środowisku teatralnym. Ale nowe prawo zmieni także sytuację śpiewaków, tancerzy czy muzyków. O ile aktorzy są podzieleni, o tyle muzycy rządowe pomysły potępiają jak jeden mąż. W miejsce umów na czas nieokreślony mają pojawić się umowy sezonowe na okres od jednego roku do pięciu lat. Na stałe zatrudnienie można liczyć dopiero po 15 latach.To praktyka niespotykana nigdzie w Europie, od Hiszpanii po Skandynawię W Niemczech muzyk najpierw przez rok jest obserwowany. Jeśli okaże się dobry i zgra się z zespołem, zostaje zatrudniony. Taki test musiał przejść nawet przyjęty do Filharmoników Berlińskich sir Simon Rattle. Podobnie dobiera s
~Violina 8-02-2011 18:42
I taki cyrk zaczyna być i u nas...w Jeleniej. Muzykom płaci się głodowe pensje. A dyrekcja i główna ksiegowa po 4 i 8 tys nagrody!!!!!!!! Zgadnijcie jakie długi ma Filharmonia?????? A przed świetami na bruk wyrzucono z niej za nic jedną z pracownic w trudnej sytuacji życiowej!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group