Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 8184
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Średniowiecze w Rynku

Piątek, 17 września 2010, 7:47
Aktualizacja: Sobota, 18 września 2010, 19:32
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Średniowiecze w Rynku
Fot. TEJO
W nadchodzący weekend na placu Ratuszowym odbędzie się III Jeleniogórski Jarmark Historyczny z udziałem grup rycerskich z Czech oraz Polski. Atrakcją wieczorów będą występy teatralne i koncert.

Udział zapowiedziały grupy rycerskie: Rocal Fuza - Świeradów, Bractwo Syrokomla - Kliczków, Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych Solidarii - Wrocław, Husycka Rota Piesza Małego Taboru – Trzcińsko. W programie, już o godz. 10 nie zabraknie walk rycerskich, tańców dawnych, gier średniowiecznych, a także pokazów starego rzemiosła.

Będą kramy z bogatą ofertą handlową i gastronomiczną, ze specjałami rodem z dawnych wieków na czele. Dzieci zabawią się na specjalnie dla nich przygotowanej ulicy Długiej. Dziś wzdłuż części traktu "wyrosły" kolorowe, bajkowe drzewa. Pojawiło się tez oczko wodne. Do jutra trakt zostanie wyłożony sztuczną trawy.

W sobotę o godz. 19 odbędzie się widowisko historyczne „Opowieść o smoku” w wykonaniu artystów Stowarzyszenia „Bohum” z Czech. Z kolei w niedzielę, na zakończenie imprezy, o godz. 19 odbędzie się koncert zespołu Carrantouhill.

Patronem medialnym imprezy jest Jelonka.com

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
510
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group