Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8487
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Srebro jeleniogórskich tancerzy

Niedziela, 18 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 19 marca 2007, 10:49
Autor: KED
Jelenia Góra: Srebro jeleniogórskich tancerzy
Fot. Maciej Kaczmarek
Jeleniogórska para taneczna Wiktoria Wior i Jacek Jeschke, reprezentująca klub Szok Jelenia Góra wywalczyła drugie miejsce w tańcach standartowych podczas drugiego dnia Mistrzostw Polski w tańcach towarzyskich, które w miniony weekend odbywały się w hali przy ul. Złotniczej.

Kategoria wiekowa młodzież w której startowali jeleniogórzanie była najliczniej obsadzoną kategorią podczas Mistrzostw Polski. W drodze po srebro Wiktoria i Jacek musieli się zmagać aż z 86 duetami reprezentującymi kluby taneczne z całego kraju. Spośród nich wyżej od jeleniogórzan sędziowie ocenili jedynie umiejętności Katarzyny Szymańskiej i Szymona Kulisia z klubu Corte Warszawa.

W tej samej konkurencji inne jeleniogórskie pary zajęły miejsca: dwunaste - Hanna Żudziewicz i Mateusz Szostek (Cieślak Jelenia Góra), czterdzieste siódme – Oktawia i Olgierd Talabscy (Cieślak Jelenia Góra) sześćdziesiąte trzecie – Paulina Zielińska i Patryk Macios (Kurzak Zamorski Jelenia Góra) oraz siedemdziesiąte – Magdalena Wybieralska i Wojciech Bachryj (Kurzak Zamorski).

W innej konkurencji w której rywalizowano drugiego dnia mistrzostw czyli tańcach latynoamerykańskich juniorów I, w gronie trzydziestu siedmiu par, zwyciężyli Sara Michaliszyn i Adrian Kopczyński (Alfa Astra Starga). Na dwudziestym pierwszym miejscu zmagania w tej konkurencji zakończył najlepszy z jeleniogórskich duetów - Patrycja Cieślak i Piotr Staniszewski (Cieślak Jelenia Góra). Kolejne jeleniogórskie pary były na 34 – Agnieszka Ejsymont i Karol Wilk (Cieślak J.G.) oraz na 36 miejscu – Aleksandra Polańska i Michał Wyspaiński.

W najskromniej obsadzonej kategorii czyli tańcach standartowych seniorów zwyciężyli Iwona i Robert Musiał (Akademia Tańca Warszawa). Jeleniogórzanie Jolanta i Robert Zbrzeźni w gronie ośmiu startujących par byli trzeci.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
472
Tak
28%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group