Sobota, 27 czerwca
34°C Jelenia Góra
reklamy

Srebrny medal za fotografie dla Teodora Gutaja

Audio

Czytaj na głos

Autor: Agrafka 1 min czytania

Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej nagrodziło Teodora Gutaja, jednego z najstarszych fotografików jeleniogórskich, srebrnym medalem “Zasłużony dla Fotografii Polskiej”.

reklamy

Uhonorowany związał się z Jelenią Górą w 1947 roku i wtedy też – jako 16-letni chłopak – zajął się fotografią. Z zawodu technik konstruktor przez lata pracował w ZWCh Chemitex Celwiskoza, gdzie robił zdjęcia do gazety zakładowej “Wspólny cel”. Od 1981 roku należy do Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego.

– Teodor Gutaj zasłużył na ten medal nie tylko całokształtem swojej twórczości. Fotoklub Rzeczpospolitej Polskiej docenił jego wystawę na 50-lecie Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego, którą autor zilustrował zdjęciami z naszej działalności – powiedział wczoraj Tadeusz Biłozor, prezes JTF.

T. Gutaj nie poddaje się wiekowi i wciąż aktywnie fotografuje. Ulubione tematy: góry, rośliny i miasta. Ma na swoim koncie liczne wystawy, bierze udział w plenerach fotograficznych. Jest także kronikarzem JTF i utrwala różne chwile z życia Towarzystwa.
Gratulujemy!

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Księgowa / Księgowy Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.…
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka