Sobota, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 10257
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Kraj: Srebrny medal za fotografie dla Teodora Gutaja

Piątek, 20 kwietnia 2012, 5:02
Aktualizacja: 5:05
Autor: Agrafka
Jelenia Góra/Kraj: Srebrny medal za fotografie dla Teodora Gutaja
Fot. JTF
Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej nagrodziło Teodora Gutaja, jednego z najstarszych fotografików jeleniogórskich, srebrnym medalem “Zasłużony dla Fotografii Polskiej”.

Uhonorowany związał się z Jelenią Górą w 1947 roku i wtedy też – jako 16-letni chłopak – zajął się fotografią. Z zawodu technik konstruktor przez lata pracował w ZWCh Chemitex Celwiskoza, gdzie robił zdjęcia do gazety zakładowej “Wspólny cel”. Od 1981 roku należy do Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego.

– Teodor Gutaj zasłużył na ten medal nie tylko całokształtem swojej twórczości. Fotoklub Rzeczpospolitej Polskiej docenił jego wystawę na 50-lecie Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego, którą autor zilustrował zdjęciami z naszej działalności – powiedział wczoraj Tadeusz Biłozor, prezes JTF.

T. Gutaj nie poddaje się wiekowi i wciąż aktywnie fotografuje. Ulubione tematy: góry, rośliny i miasta. Ma na swoim koncie liczne wystawy, bierze udział w plenerach fotograficznych. Jest także kronikarzem JTF i utrwala różne chwile z życia Towarzystwa.
Gratulujemy!

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group