Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 3631
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Srebrne Kluczyki – Teatr Norwida w cieniu

Niedziela, 28 marca 2010, 22:07
Aktualizacja: Sobota, 13 listopada 2010, 18:05
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Srebrne Kluczyki – Teatr Norwida w cieniu
Fot. TEJO
Wprawdzie Międzynarodowy Dzień Teatru przypadł wczoraj, oficjalne jego obchody w Jeleniej Górze odbyły się dziś, a ich areną była scena studyjna Teatru im. Cypriana Kamila Norwida.

Widzów, którzy przybyli dziś wieczorem, aby obejrzeć sztukę „Pokojówki” wg Geneta, przywitała kierowniczka literacka TCKN Urszula Liksztet. Orędzie na Międzynarodowy Dzień Teatru autorstwa Judi Dench przeczytał Robert Mania. W krótkim przesłaniu autorka podkreśliła rolę widza w widowisku teatralnym, a także zaakcentowała obecność teatru poza tradycyjną sceną.

Po „Pokojówkach”, listopadowej realizacji Rafała Matusza z Irminą Babińską, Katarzyną Janekowicz i Agatą Moczulską, odbyła się kameralna gala, podczas której wręczono Srebrne Kluczyki przyznane przez kapitułę złożoną z osób mniej lub bardziej związanych z teatrem.

Aktorką roku została Iwona Lach z Teatru im. Norwida. W tym sezonie zagrała w spektaklu „Scrooge. Opowieść wigilijna” i "Czarna maska". Laureatami Srebrnych Kluczyków zostali Katarzyna Rotkiewicz-Szumska i Zbigniew Szumski z Teatru Cinema oraz Tadeusz Rybicki z Teatrem „Karawana”. To najnowsze zjawisko teatralne w regionie złożone z osób, dla których sztuka stała się sposobem na walkę z uzależnieniem.

Swoją nagrodę w postaci dyplomu przyznała też Alina Obidniak, wieloletnia dyrektor Teatru im. C. K. Norwida. Otrzymał ją Kazimierz Krzaczkowski za role starszego pana w sztuce „Dobrze” T. Mana. Niestety, ani fundatorka, ani obdarowany nie dotarli na galę. Uhonorowano także Agnieszkę Romanowską, która dostała „Srebrny Kluczyk do Kariery” za organizację Fotoruszenia. Nagrody wręczali także prezydent miasta Marek Obrębalski i wicestarosta powiatu Paweł Kwiatkowski.

Na koniec głos zabrał Bogdan Koca, dyrektor artystyczny TCKN. – Chciałbym z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru złożyć życzenia tym, o których często się zapomina: widzom – powiedział szef placówki. Życzył też wszystkiego najlepszego tym, którzy teatr lubią, a także tym, którzy go nienawidzą.
Galę zorganizowały Nowiny Jeleniogórskie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
437
Nigdy
19%
Rzadko
41%
Czasami
27%
Często
14%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group