Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6921
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sprzęt zamiast podatku

Piątek, 18 czerwca 2021, 13:14
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Sprzęt zamiast podatku
Fot. Przemek Kaczałko
21 łóżek szpitalnych, 2 łóżka do wybudzeń, USG, zestaw do próby wysiłkowej oraz stół operacyjny - to sprzęt, który trafił do Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej, a został kupiony z budżetu Jeleniej Góry. Do listopada Miasto ma przekazać jeszcze ambulans ratunkowy. Łączna kwota wsparcia wyniesie 850 tys. zł, a jest ona uzasadniona odstąpieniem od umarzania podatku od nieruchomości dla szpitala.

W poprzednich latach Miasto (decyzją prezydenta) umarzało szpitalowi podatek od nieruchomości - w tym przypadku miała to być kwota 622 tys. zł, jednak zdecydowano, aby bardziej namacalnie pomóc dobru wspólnemu, jakim jest szpital i postanowiono zakupić sprzęt na kwotę 850 tys. zł.

Wspólnie z dyrekcją szpitala podjęliśmy decyzję, że podatek od nieruchomości zwrócimy w formie sprzętu - podkreślił Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry. - To szpital wskazał, co potrzebują - dodał prezydent.
Dziękuję prezydentowi za to porozumienie. Korzystając z okazji zwracam uwagę, że udaje nam się dobrze współpracować z samorządem miejskim, wojewódzkim, ale i z rządem. To bardzo dobry kierunek, bo szpital jest dobrem wspólnym - dodał Nikolaj Lambrinow, dyrektor WCSKJ, który dziękował pracownikom oddziału chorób płuc za zaangażowanie.

Nowe łóżka trafiły właśnie na oddział chorób płuc, który w czasie pandemii był na pierwszej linii frontu.

Dziękujemy samorządowcom za wsparcie, ale też dziękuję całemu zespołowi, który brał udział w walce z pandemią. To była nierówna walka - nie zawsze nam się udawało, ale zaczynając od czystości sal po pielęgniarki i lekarzy - należy ze świecą szukać takiego zespołu - dodał Juliusz Bokiej, ordynator oddziału chorób płuc.

Twoja reakcja na artykuł?

17
81%
Cieszy
2
10%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group