Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6126
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sprzęt informatyczny dla oświaty (komunikat)

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 31 grudnia 2017, 12:30
Autor: UM Jelenia Góra
Osiem projektów „szkolnych”, mających na celu doposażenie placówek oświatowych w sprzęt informatyczny realizowanych jest przez Miasto Jelenia Góra. – Szczególnie istotne – powiedział Marcin Zawiła, prezydent miasta – są te projekty, które będą służyć kształceniu zawodowemu.

W sumie szkoły otrzymają 318 komputerów stacjonarnych, 208 laptopów, wyposażonych zostanie 14 pracowni zawodowych, wprowadzony będzie sprzęt do pracowni przedmiotowych w 10 szkołach zakupione będą rozmaite pomoce dydaktyczne do dziewięciu przedszkoli.

- Ten program obejmuje nie tylko zakupy, w ramach tych działań m.in. 40 nauczycieli będzie skierowanych na studia podyplomowe, a uczniowie odbędą staże w zakładach pracy. Dostawy trwają już od października, ze względu na ilość sprzętu i konieczność odbiorów zostały rozciągnięte w czasie - informuje Cezary Wiklik, rzecznik Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ 31-12-2017 17:05
po co ten komunikat jaki przekrent sie szykuje czy co?
obywatel 1-01-2018 12:33
Może i coś będzie nie tak. Jako uczeń eletkronika wiem, że moja szkoła dostała naprawdę dużo sprzętu, nie tylko komputerów, ale i drukarkę 3D, wyposażone zostały pracownie zawodowe. Jestem zadowolony, ponieważ Eletkronik w końcu nie ma już komputerów, przeznaczonych do pracy, starszych niż 3 lata. Jest to duży progres zważając na fakt, iż jeszcze we wrześniu 2017 w szkole znajdowały sie komputery Apple liczące po kilkanaście lat.
~gosc1 2-01-2018 19:45
"40 nauczycieli będzie skierowanych na studia podyplomowe" - pani od np biologii zacznie uczyc dodatkowo informatyki. Gratuluje pomyslu. Poziom w niektorych szkolach lekcji informatyki prowadzonych przez doszkolone panie jest po prostu zalosny.
~Heloo 6-01-2018 5:40
PROCESOR BIOLOGICZNY Mózg jako główny ośrodek ludzkiej myśli od wieków nurtował naukowców wszystkich dziedzin. Choć nie możemy lekceważyć starożytnych wielkich umysłów, to musimy stwierdzić, iż prawdziwy wybuch poznania dokonał się dopiero w ostatnim stuleciu. Bezpośrednie badania fal mózgowych z większymi sukcesami rozpoczęto w tajnych laboratoriach w Filadelfii w czasie trwania Drugiej Wojny Światowej. Chęć dominacji nad wrogiem ludzkości jakim był faszyzm była głównym i największym w owym czasie motorem postępu myśli człowieka. Był to okres pierwszych prób z silnikami grawitacyjnymi, które swą świetność uzyskały dopiero w latach osiemdziesiątych naszego stulecia. Jednak najważniejszą rzeczą mogącą w sposób decydujący wpłynąć na losy wojny był bezpośredni wpływ na kierujących polityką Trzeciej Rzeszy. Najwybitniejsze umysły pracujące dla wolnego świata zjednoczyły swe wysiłki celem rozszyfrowania pracy mózgu i procesów chemicznych kierujących uczuciami. Wielu wybitnych anonimowych naukowców spędziło całe swe życie w tajnych laboratoriach, całkowicie odizolowanych od świata. Prawdopodobnie ich nazwisk świat nie pozna nigdy, a jeśli kiedyś pozna to nie będą one miały już żadnego znaczenia. Jak już we wczesnych latach czterdziestych ubiegłego stulecia wiadomo było iż mózg jest wielką promieniującą radiostacją, która wysyła w świat swe wszystkie myśli i impulsy sterowania ciałem, to jednak bardzo mało wówczas wiedziano o zdalnym wpływie na jego poczynania. W latach pięćdziesiątych zaczęto wyodrębniać i rozpoznawać fale odpowiedzialne za uczucia i sterowanie ciałem. Okazało
~Sam 14-02-2018 4:05
do: ~Heloo (5:40)
Wszyscy w domu zdrowi?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group