Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 4923
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Sprzedawał piwo gimnazjalistom, może stracić koncesję

Poniedziałek, 23 lutego 2009, 11:13
Aktualizacja: 11:13
Autor: TEJO
Policja zatrzymała 58–letniego jeleniogórzanina podejrzanego o sprzedaż alkoholu i papierosów trzem uczniom gimnazjum. Choć klienci wyglądali bardzo młodo, sprzedawca nie poprosił ich o udowodnienie pełnoletniości. Za przestępstwo może stracić pozwolenie na handel spirytualiami i zapłacić grzywnę.

Do zdarzenia doszło na osiedlu Zabobrze. Policjanci uzyskali informację, że w jednym ze sklepów nieletni bez żadnego problemu mogą zaopatrzyć się w alkohol i papierosy – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Stróże prawa rozpoczęli obserwację wskazanej placówki handlowej. Kilka minut później zatrzymali mężczyznę na sprzedaży dwóch piw i papierosów trzem jeleniogórskim gimnazjalistom w wieku 13, 14 i 15 lat. Sprzedawca pomimo młodego wieku klientów nie poprosił ich o okazanie dokumentów tożsamości. Za sprzedaż papierosów nieletnim sprzedawca został na miejscu ukarany mandatem.

Jak się później okazało, nie był to pierwszy przypadek sprzedaży piwa małolatom. Policjanci ustalili, że jeden z chłopców dwa miesiące temu w tym samym sklepie również bez żadnego problemu kupił alkohol. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Sprzedaż alkoholu nieletnim jest przestępstwem i grozi za to kara grzywny. Sprzedawca został objęty dozorem policyjnym.

Policja wystąpiła z wnioskiem o odebranie temu sprzedawcy koncesji na sprzedaż alkoholu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (51) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group