Środa, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 6405
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Sprzed bazyliki znikną śmietniki

Czwartek, 12 maja 2011, 9:25
Aktualizacja: 9:26
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Sprzed bazyliki znikną śmietniki
Fot. TEJO
Szpecące prowadzącą ku kościołowi św. Erazma i Pankracego ulicę Boczną kubły na śmieci zostaną usunięte jeszcze przed uroczystościami nadania farze jeleniogórskiej tytułu i godności bazyliki mniejszej.

Śmietniki są „nieodłącznym” elementem krajobrazu wielu urokliwych miejsc w Jeleniej Górze. Tak jest i na starówce, gdzie – przy ulicy Bocznej – kubły szpecą drogę wiodącą ku kościołowi św. Erazma i Pankracego.

Już dziś w świątyni odbędą się uroczystości odpustowe z racji dnia patrona św. Pankracego. W niedzielę, 15 maja, fara będzie miejscem podniosłej ceremonii nadania tytułu i godności bazyliki mniejszej. Przybędą tu goście z wielu miast Polski.

Na kubły zwrócono uwagę podczas piątkowej konferencji prasowej związanej z wymienionymi ceremoniami. – Przyznam, że się zawstydziłem, ale w sumie dobrze, że o tym powiedziano – podkreślił ksiądz Bogdan Żygadło, proboszcz parafii św. Erazma i Pankracego. Miasto zapewnia, że kubły znikną. Pozostaje mieć nadzieję, że na zawsze.

Często są miejsca, aby takie „ozdoby” ukryć, jednak z wygodnictwa mieszkańców równie często wystawia się je „na pokaz”. Jednak nie zawsze się tak dzieje. Problemem są także wytyczone granice danych budynków sprzedawanych po obrysie i bez przyległych gruntów. Bywa, że kubłów nie ma gdzie postawić, choć prawo stanowi, że powinny one stać „w granicach danej posesji”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group