Środa, 7 czerwca
Imieniny: Roberta, Wiesława
Czytających: 9520
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sprzątanie świata 2020 w wykonaniu uczniów z SP 7

Niedziela, 20 września 2020, 10:33
Aktualizacja: 10:34
Autor: Manu
Jelenia Góra: Sprzątanie świata 2020 w wykonaniu uczniów z SP 7
Fot. BM
“Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję” - tak brzmi tegoroczne hasło 27. ogólnopolskiej akcji “Sprzątania świata”. W tej inicjatywie wzięli także udział uczniowie jeleniogórskiej Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza.
Organizatorem akcji jest Fundacja “Nasza Ziemia” oraz Wydział Gospodarki Komunalnej i Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Jeleniej Górze. Zachęcamy wszystkie podmioty, ale i osoby niezorganizowane, tak spontanicznie do wybrania miejsca, które chcieliby posprzątać. Sprzątanie świata trwa do niedzieli (20.09) – mówiła Magdalena Krzysik, naczelniczka Wydziału Ochrony Środowiska.

W piątek (18.09) wiele zorganizowanych grup, głównie uczniowie przystąpili do zbierania nieczystości na terenie szkoły oraz w jej okolicach. Dzieci zostały wyposażone w rękawiczki oraz worki na śmieci. Wszyscy bardzo ochoczo ruszyli do pracy. Okazało się, że w najbliższym otoczeniu na ulicy, trawnikach oraz poboczach dróg leży porzuconych bardzo dużo, bardzo różnych śmieci. Uczniowie na niewielkim obszarze uzbierali kilkanaście worków z odpadami.

W tym roku ogólnopolska akcja “Sprzątanie świata” jest pod znakiem plastiku i wszystkiego, co z nim się wiąże.

W szkole robiliśmy różne zadania z recyklingu. Musieliśmy wyrzucać śmieci do odpowiednich pojemników - tłumaczy Kacper z klasy trzeciej Szkoły Podstawowej nr 7. - Dostaliśmy przygotowany zestaw różnych śmieci i mieliśmy je odpowiednio posegregować, a następnie z tych śmieci, które można później odzyskiwać, wykonywaliśmy różne przedmioty, ciekawe figury.

W pomysłach na nowe życie dla śmieci z recyklingu znalazły się doniczki z plastikowych butelek i roboty. Przypomnijmy, że każda butelka z tworzywa sztucznego rozkłada się od 100 do 1000 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

12
86%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
14%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
972
Tak
10%
Nie
85%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group