Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6784
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Sprzątanie parków – ostatnie dni lodowiska

Poniedziałek, 31 marca 2008, 16:01
Aktualizacja: 16:11
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Sprzątanie parków – ostatnie dni lodowiska
Przy sztucznej ślizgawce najlepiej smakowały lody... z lodziarni.
Fot. TEJO
Wywożenie liści, przycinanie gałęzi drzew i usuwanie skutków łagodnej zimy – tak przebiega przygotowanie do ciepłego sezonu w parkach Zdrojowym i Norweskim.

Wszystko robią pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, którzy w poniedziałek sprzątali także plac Piastowski. Już niebawem parki w uzdrowiskowej części miasta będą czystsze. . Jeszcze nie posadzono ukwieconych klombów na parkowych rabatach, ale pracownicy Zieleni Miejskiej lada dzień wezmą się do roboty. W tym roku kompozycje kwiatów mają być wyjątkowe z racji jubileuszu 900-lecia.

Policzone są także dni lodowiska przy muszli koncertowej. O ile jakoś komponowało się ono z zimowym krajobrazem, o tyle teraz pasuje jak pięść do nosa. W poniedziałek ślizgawka była nieczynna, a dzieci przychodziły pooglądać topniejącą taflę sztucznego lodu z prawdziwymi lodami owocowymi w ręku. Lodowisko ma zostać zdemontowane w pierwszych dniach kwietnia.

Park Zdrojowy już za miesiąc będzie areną największego wydarzenia długiego majowego weekendu: koncertu Adreasa Vollenweidera, który zagra na pobliskich błoniach za pałacem Schaffgotschów. Póki co jeszcze przygotowań do wydarzenia nie widać.

W pierwszy dzień tak ładnej wiosennej pogody w cieplickich parkach było wyjątkowo dużo spacerowiczów. Park Norweski był również „boiskiem” do ćwiczeń w ramach wychowania fizycznego dla uczniów II LO im. Norwida.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group