Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 8601
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Sprzątanie Ochotnicy

Poniedziałek, 26 kwietnia 2021, 6:00
Autor: WAC
Powiat: Sprzątanie Ochotnicy
Fot. użyczone
To była wspólna akcja leśników z Nadleśnictwa Lwówek Śląski, sołectwa Płoszczyna, wolontariuszy z Pasieki Doliny Bobru oraz miłośników Gór i Pogórza Kaczawskiego. W ostatnią sobotę (24.04) kilkadziesiąt osób sprzątało dolinę potoku Ochotnica, pomiędzy Płoszczyną i Czernicą.

Położona w gminie Jeżów Sudecki dolina potoku Ochotnica jest bardzo ciekawa przyrodniczo. Wiosną licznie kwitną tu śnieżyce, śnieżyczki, zawilce i ziarnopłony. Botanicy cenią ten obszar zwłaszcza z racji występowania skrajnie rzadkiego w skali kraju gatunku, jakim jest ciemiernik zielony. Spacerowiczom kojarzy się też z zapachem rosnącego tam czosnku niedźwiedziego.

Jednak - jak się okazuje - dla wielu walory tej okolicy nie mają większego znaczenia i upodobały ją sobie jako miejsce nielegalnego wywozu śmieci. Dość powiedzieć, że podczas sobotniej akcji z lasu oraz koryta Ochotnicy usunięto około stu worków odpadów.

Wśród nich dominowały worki po nawozach sztucznych, odpady budowlane i stare ubrania – mówi uczestnik akcji Patryk Waloszczyk. - Co szczególnie bulwersuje - w korycie potoku Ochotnica znaleźliśmy płyty z rakotwórczego azbestu. W lesie bardzo wiele było też butelek po alkoholu oraz innych opakowań - wylicza.

Twoja reakcja na artykuł?

31
84%
Cieszy
1
3%
Hahaha
1
3%
Nudzi
1
3%
Smuci
1
3%
Złości
2
5%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (55) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group