Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6631
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Sprzątanie brzegów Jeziora Złotnickiego

Wtorek, 26 kwietnia 2022, 6:01
Autor: WAC
Region: Sprzątanie brzegów Jeziora Złotnickiego
Fot. Nadleśnictwo Świeradów/Barbara Rymaszewska
Spory kontener odpadów zabrali uczestnicy zainicjowanej z okazji Dnia Ziemi przez Nadleśnictwo Świeradów akcji sprzątania brzegów Jeziora Złotnickiego.

We wspólne porządkowanie brzegów zbiornika zaangażowanych było około 140 osób, a wśród nich m.in. uczniowie i nauczyciele klas trzecich liceum ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze, uczniowie i nauczyciele klas technikum leśnego Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gryfowie Śląskim, Koło Wędkarskie z Gryfowa Śląskiego. Akcję wparły Starostwo Powiatowe w Lubaniu oraz gmina Gryfów Śląski.

W naszych działaniach skupiliśmy się na terenie za Karłowicami w stronę Zapusty oraz od Wieży do Złotego Potoku – mówi Barbara Rymaszewska z Nadleśnictwa Świeradów. - Podczas akcji zabraliśmy całe mnóstwo pływających gałęzi, części samochodowych, elementów wyposażenia mieszkań i różnego rodzaju plastików. Odpadów było tak dużo, że aby posprzątać brzeg całego zbiornika potrzebne by były co najmniej cztery takie akcje. Jak zawsze przy takich działaniach atmosfera była cudowna, a wspólną akcję zakończyliśmy ogniskiem.

Twoja reakcja na artykuł?

26
74%
Cieszy
3
9%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group