Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 7079
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sprzątanie Borowego Jaru – przyłącz się

Piątek, 28 kwietnia 2017, 10:37
Aktualizacja: 16:16
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Sprzątanie Borowego Jaru – przyłącz się
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami pierwszy dzień akcji sprzątania Borowego Jaru, w której uczestniczą przedstawiciele władz miasta, Ochotniczej Straży Pożarnej, GOPR–u, WOPR–u i wielu innych organizacji, ale przede wszystkim mile widziani są mieszkańcy naszego regionu, którym zależy na dbaniu o środowisko.

W dwóch punktach wydawane są worki na śmieci i rękawice – okolice oczyszczalni ścieków przy ul. Lwóweckiej oraz przy Gościńcu Perła Zachodu. Dodatkowo uczestnicy mogą liczyć na wodę i batoniki, a także... miłą atmosferę i poczucie spełnienia.

- Jesteśmy zainteresowani, żeby udostępnić tę część Jeleniej Góry mieszkańcom – deklaruje Jerzy Łużniak, który był zniesmaczony tym, co zobaczył wzdłuż rzeki Bóbr. - Wszystko, co mieszkańcy mają zbędnego, przynoszą niestety do lasu – ubolewał zastępca prezydenta, który zastanawiał się m.in. po co ktoś przywoził w takie miejsce elementy komputera czy meble tj. krzesła, materace czy fotele. - Miasto od kilku lat odbiera odpady wielkogabarytowe i dziwię się, że ktoś przywozi je w takie miejsca – dodał J. Łużniak.

W akcji uczestniczył też przedstawiciel Stowarzyszenia Jeleniogórska Promenada Bobru, który nadal nie doczekał się realizacji projektu sprzed lat z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego, który zakładał trasę spacerową od ulicy Wiejskiej po Lwówecką, wzdłuż rzeki Bóbr. - Tego krajobrazu ze śmieciami nie da się oglądać, wstyd tu kogoś tu przyprowadzić – mówił E. Sosnowicz.

Strażacy podkreślają, że to potrzebna inicjatywa i chętnie się włączają. - Czasami podczas akcji gaszenia traw wybuchają puszki po sprayu, które są wyrzucane w takich miejscach - to niebezpieczne – podkreślali przedstawiciele OSP Wiejska. - Ta akcja ma przede wszystkim uświadomić mieszkańcom, że należy dbać o środowisko. Zapraszamy wszystkich mieszkańców – powiedziała Emilia Chorągwicka. - Moim zdaniem warto zgłaszać, jak zobaczymy, że ktoś wyrzuca śmieci do lasu. Zbliża się majówka – każdy z nas na pewno odwiedzi Perłę Zachodu – zadbajmy o to, aby to miejsce było urokliwe – takie jak jest – dodała.

Jerzy Łużniak zapewnia, że Miasto będzie reagować na każde zgłoszenie i warto informować o „dzikich wysypiskach” w innych miejscach miasta. - Proszę dzwonić do straży miejskiej, do Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta lub nawet do sekretariatu pezydenta i w takim przypadku od razu będzie reakcja z naszej strony. Przyjedzie odpowiednia ekipa i posprząta – zapewnia zastępca prezydenta.

Akcja odbywa się również dzisiaj (28.04) – chętni mogą między godziną 10:00 a 14:00 dołączyć do dbających o środowisko.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group