Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 3986
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Sprzątali Karkonosze

Niedziela, 18 października 2020, 8:25
Autor: Paweł Zawisza
Powiat: Sprzątali Karkonosze
Fot. użyczone
Dobiegła końca akcja "Czyste Karkonosze 2020". Toi kolejna edycja jesiennego sprzątania świata na terenie gmin zrzeszonych w Związku Gmin Karkonoskich.

W tym roku terenem działań była gmina Jeżów Sudecki oraz miasta: Karpacz, Kowary, Piechowice i Szklarska Poręba. Uczestnikami „Czystych Karkonoszy 2020” byli dzieci, dorośli, uczniowie, seniorzy, a także harcerze podczas Rajdu Granica 2020. Związek Gmin Karkonoskich wydał blisko 1200 worków oraz 1100 par rękawiczek.

Choć sprzątanie dzikich wysypisk można nazwać „walką z wiatrakami”, to uczestnicy sprostali wyzwaniu. W poszczególnych gminach skupiono się na newralgicznych miejscach, gdzie podrzucone odpady degradowały przyrodę.

W piechowicką edycję akcji, w dniach 18-20 września, zaangażowane były szkoły i przedszkola z miasta, a także dorośli mieszkańcy, w tym także przedstawiciele Rady Miejskiej. Wspólnymi siłami udało się uporządkować okolice placówek oświatowych oraz ulice Cieplicką, Tysiąclecia i Cichą Dolinę a także park „Szklany ogród” i plac zabaw, fragment ul. Nadrzecznej, okolice Piekielnika i Piastów-Pakoszów.

W Kowarach, w dniach 8-10 października, w akcji brali udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3, mieszkańcy dzielnicy Wojków, seniorzy z kowarskiego klubu seniora.

W Szklarskiej Porębie na początku października w sprzątanie dzikich wysypisk zaangażowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 5, a także przedstawiciele Urzędu Miejskiego. Sprzątane były: Sowie Skałki, lasy w okolicy kościoła pw. Bożego Ciała oraz Słonecznej Polany okolice parku Esplanada, Chybotek, Złoty Widok oraz okolice i dojście do domu Wlastimila Hofmana, rejon wodospadu Szklarki, rejon Czerwonego Potoku.

W Karpaczu natomiast w sprzątaniu uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Centrum Medycznym, przedszkolaki oraz pracownicy Urzędu Miejskiego. Śmieci zbierano z pobocza ul. Świętokrzyskiej od szpitala do parkingu, przy ul. Karkonoskiej, na ul. Wielkopolskiej, na ul. Partyzantów, ul. Pustej oraz w okolicy Kruczych Skał.

W gminie Jeżów Sudecki zaangażowane w akcję były: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jeżowie Sudeckim, Szkoła Podstawowa w Czernicy oraz w Siedlęcinie. Dzieci dużą uwagę poświęciły segregowaniu zbieranych odpadów.

Twoja reakcja na artykuł?

17
81%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
5%
Złości
3
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1272
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group