Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 5910
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polana Jakuszycka: Sprzątali jakuszyckie trasy

Niedziela, 30 maja 2021, 6:02
Autor: WAC
Polana Jakuszycka: Sprzątali jakuszyckie trasy
Fot. Stowarzyszenie Bieg Piastów
Osiemdziesiąt osób z różnych stron Dolnego Śląska zbierało wczoraj śmieci z tras Biegu Piastów po jednym z najdłuższych sezonów zimowych w historii.

Trasy zostały podzielone pomiędzy grupy i pojedyncze osoby. Zbierano śmieci: na Samolocie, Orlu, trasie Spacerowej, w samych Jakuszycach, na Dolnym Dukcie i Górnym Dukcie, trasie Questa na kopalnię Stanisław i wokół niej, jak również na Polanie Maliszewskiego, trasie Czarny Kamień w kierunku Huty, na Ściernisku, Czerwonym Potoku, Zimowej PKO Banku Polskiego, a nawet na fragmentach singletracka.

Trudno zliczyć, ile zabraliśmy śmieci, ale jest to rząd wielkości setek worków - mówi Leszek Kosiorowski ze Stowarzyszenia Bieg Piastów. - Plagą były chusteczki higieniczne – ich było zdecydowanie najwięcej. Uzbierało się też sporo różnych pojemników po rozmaitych napojach – puszek po piwie, butelek typu PET, trochę opakowań po żelach energetycznych, papierosach i konserwach. Ogólne wrażenie: nie jest źle. Faktem jest oczywiście, że śmieci uzbieraliśmy bardzo dużo. Ale jak na tak wielki obszar i tak ogromny ruch (przez długi czas), jaki panował w minionym sezonie zimowym, nie było ich na tyle dużo, by psuły obraz Gór Izerskich. I tak jednak było ich za dużo! Nie powinno być żadnych, bo to przecież żaden problem nie wyrzucić chusteczki na trasę czy obok trasy, lecz schować ją do kieszeni i wyrzucić do kosza na śmieci w Jakuszycach lub gdzie indziej. O różnych opakowaniach i butelkach nie ma co nawet wspominać, bo przecież dla każdego jest oczywiste, że nie wyrzuca się ich gdzie popadnie. To, jak się zachowujemy na górskim szlaku, jest miarą naszej kultury i poziomu cywilizacyjnego.

Twoja reakcja na artykuł?

15
60%
Cieszy
4
16%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
4%
Smuci
2
8%
Złości
3
12%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
513
Puzyńska Katarzyna
35%
Twardoch Szczepan
31%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię suschi, ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Robią kolejne drogi
 
Aktualności
Pałac w Bukowcu pięknieje
 
Aktualności
Święto Karkonoskiego Parku Narodowego
 
Aktualności
Sprawny Jelonek
 
Piłka nożna
Finał Pucharu Polski w oku kamery!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group