Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 7228
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sprzątali Chojnik

Czwartek, 25 kwietnia 2019, 6:41
Aktualizacja: Piątek, 26 kwietnia 2019, 8:08
Autor: WAC
Jelenia Góra: Sprzątali Chojnik
Fot. użyczone
Dzieci i młodzież ze Świetlicy Wiejskiej "Rudawy" zainaugurowały kilka dni temu nowy sezon akcji „Śmieci skrzydeł nie mają”

Tym razem dzieci wraz z opiekunką Krystyną Pisarską, pod wodzą ekologa Dominika Dobrowolskiego, sprzątały zamek Chojnik wraz z jego otoczeniem. Do worków trafiły setki pustych opakowań, butelek i puszek.

Kolejne miejsca, które odwiedzą tej wiosny młodzi miłośnicy przyrody to okolice Perły Zachodu oraz kolejne schroniska w Karkonoszach: „Na Przełęczy Okraj” i „Pod Łabskim Szczytem”. Ekologia nie zna granic, zatem wkrótce też zaplanowano pierwsze działania poza naszymi granicami – w czeskim schronisku Jelenka. Potem w tatrzańskim schronisku Ornak odbędzie się bitwa o nieskażone piękno Doliny Kościeliskiej i jej okolic, a następnie w planach są cztery akcje w schroniskach w Beskidach, połączone ze zbiórką elektroodpadów.

Wszędzie, gdzie będą przeprowadzone akcje sprzątania szlaków górskich, w schroniskach pozostaną ślady po akcji - specjalne edukacyjne tabliczki z orłem przednim, który namawia turystów: „Śmieci skrzydeł nie mają" – znieś swoje śmieci na dół, tam posegreguj i wrzuć do odpowiednich pojemników" - mówi Piotr Drozdowicz ze sztabu akcji. - Akcje realizowane są od wiosny 2018 roku. Orły przednie można już spotkać: w Karkonoszach (Samotnia i Strzecha Akademicka), Górach Suchych (Andrzejówka), Beskidzie Śląskim (Klimczok i Szyndzielnia), Górach Stołowych (Szczeliniec), Rudawach Janowickich ( Szwajcarka), Górach Izerskich (Chatka Górzystów, Stacja Orle, Wysoki Kamień).

Akcje „Śmieci skrzydeł nie mają" wspiera Koalicja Recykling Górom. W jej skład wchodzą organizacje pozarządowe, szkoły, samorządy, media, górscy przewodnicy i miłośnicy gór. W tym roku do Koalicji przyłączyły się: Fundacja PlasticsEurope Polska, Fundacja ProKarton, Enviropol i Asekol Organizacja Odzysku.

Twoja reakcja na artykuł?

5
63%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
1488
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
7%
Konfederacje
10%
Lewice
8%
PiS
24%
PO
35%
Trzecią drogę
8%
Innych
8%
 
Głos ulicy
Zjadłem 6 pączków z nadzieniem owocowym
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Maliny polskie kontra ukraińskie
 
Karkonosze
Wystartowali!
 
Kilometry
Pociągiem do Lwówka za trzy lata
 
Kultura
Baśnie dźwiękiem opowiedziane
 
Kultura
Debata "Między miastem a regionem" w Muzeum Karkonoskim
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group