Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6667
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sprzątali Chojnik

Czwartek, 25 kwietnia 2019, 6:41
Aktualizacja: Piątek, 26 kwietnia 2019, 8:08
Autor: WAC
Jelenia Góra: Sprzątali Chojnik
Fot. użyczone
Dzieci i młodzież ze Świetlicy Wiejskiej "Rudawy" zainaugurowały kilka dni temu nowy sezon akcji „Śmieci skrzydeł nie mają”

Tym razem dzieci wraz z opiekunką Krystyną Pisarską, pod wodzą ekologa Dominika Dobrowolskiego, sprzątały zamek Chojnik wraz z jego otoczeniem. Do worków trafiły setki pustych opakowań, butelek i puszek.

Kolejne miejsca, które odwiedzą tej wiosny młodzi miłośnicy przyrody to okolice Perły Zachodu oraz kolejne schroniska w Karkonoszach: „Na Przełęczy Okraj” i „Pod Łabskim Szczytem”. Ekologia nie zna granic, zatem wkrótce też zaplanowano pierwsze działania poza naszymi granicami – w czeskim schronisku Jelenka. Potem w tatrzańskim schronisku Ornak odbędzie się bitwa o nieskażone piękno Doliny Kościeliskiej i jej okolic, a następnie w planach są cztery akcje w schroniskach w Beskidach, połączone ze zbiórką elektroodpadów.

Wszędzie, gdzie będą przeprowadzone akcje sprzątania szlaków górskich, w schroniskach pozostaną ślady po akcji - specjalne edukacyjne tabliczki z orłem przednim, który namawia turystów: „Śmieci skrzydeł nie mają" – znieś swoje śmieci na dół, tam posegreguj i wrzuć do odpowiednich pojemników" - mówi Piotr Drozdowicz ze sztabu akcji. - Akcje realizowane są od wiosny 2018 roku. Orły przednie można już spotkać: w Karkonoszach (Samotnia i Strzecha Akademicka), Górach Suchych (Andrzejówka), Beskidzie Śląskim (Klimczok i Szyndzielnia), Górach Stołowych (Szczeliniec), Rudawach Janowickich ( Szwajcarka), Górach Izerskich (Chatka Górzystów, Stacja Orle, Wysoki Kamień).

Akcje „Śmieci skrzydeł nie mają" wspiera Koalicja Recykling Górom. W jej skład wchodzą organizacje pozarządowe, szkoły, samorządy, media, górscy przewodnicy i miłośnicy gór. W tym roku do Koalicji przyłączyły się: Fundacja PlasticsEurope Polska, Fundacja ProKarton, Enviropol i Asekol Organizacja Odzysku.

Twoja reakcja na artykuł?

5
63%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group