Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 8096
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sprowadzał auta z pominięciem VAT–u

Środa, 12 lutego 2020, 12:01
Aktualizacja: Czwartek, 13 lutego 2020, 14:42
Autor: 112
Jelenia Góra: Sprowadzał auta z pominięciem VAT–u
Fot. Archiwum
Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań ustalili, że przebywający w areszcie za inne przestępstwa 35–letni mieszkaniec powiatu świdnickiego zajmował się sprowadzaniem samochodów z zagranicy i wprowadzaniem ich na terytorium Polski z pominięciem podatku VAT i znacząco obniżonym podatkiem akcyzowym.
Mężczyzna od stycznia do października 2016 roku prowadził firmę zajmującą się sprowadzaniem samochodów z Niemiec i wprowadzeniem ich na terytorium Polski z pominięciem podatku VAT. Policjanci ustalili, że tym okresie 35-latek sprowadził 34 pojazdy różnych marek, ukrywając czynności poprzez wykorzystanie do transakcji innych osób i podmiotów gospodarczych, w tym fikcyjnych umów. Nie składając deklaracji VAT i opłacając zaniżony podatek akcyzowy spowodował straty na szkodę Skarbu Państwa na ponad 1,5 mln złotych – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, która ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są kolejne zatrzymania. 5 lutego br. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratora Prokuratury Okręgowej zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Za popełnione przestępstwa groz kara bezwzględnego pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

8
62%
Cieszy
0
0%
Hahaha
5
38%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group