Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 5973
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Sprawcami napadów na Niemców zajmują się śledczy

Wtorek, 4 czerwca 2013, 7:51
Aktualizacja: 7:53
Autor: 112
– Prokuratura Rejonowa w Zgorzelcu prowadzi postępowanie w sprawie co najmniej pięciu napadów rabunkowych na obywateli niemieckich, które miały miejsce w okresie od 13 lutego do 15 maja br. w rejonie granicy polsko–niemieckiej granicy, w pobliżu Krzewiny – informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Violetta Niziołek.

Pod koniec maja został zatrzymany przez policję za inne przestępstwo 21-letni Adam Ł. mieszkaniec okolic Krzewiny. Podczas prowadzonych czynności opowiedział o okolicznościach napadów rabunkowych na Niemców. Ujawnione przez niego fakty były zbieżne z ustaleniami operacyjnymi policji.

Niezwłocznie z Prokuratury w Görlitz, w ramach współpracy międzynarodowej, uzyskano materiały procesowe dotyczące tych przestępstw. W oparciu o te dokumenty Adamowi Ł. zarzucono pięć napadów rabunkowych. W trzech napadach pomagał mu Marek J, a w jednym Magdalena Ł. Wszyscy podejrzani przyznali się do winy.

Adam Ł. i Marek J. zostali tymczasowo aresztowani. Natomiast wobec Magdaleny Ł. zastosowano dozór policyjny, ma też zakaz opuszczania kraju.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group