Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 7081
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sprawca śmiertelnego potrącenia trójki pieszych przed sądem

Wtorek, 1 stycznia 2013, 8:26
Aktualizacja: 8:28
Autor: 112
Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 18–letniemu mieszkańcowi Jeleniej Góry Mateuszowi P., któremu zarzucono spowodowanie wypadku drogowego w wyniku którego śmierć poniosło troje pieszych. Oskarżony nie miał prawa jazdy.

- Mateusz P. 24 sierpnia 2012 r. poruszał się ulicą Cieplicką w Jeleniej Górze samochodem osobowym marki Toyota Corolla należącym do innej osoby. Zbliżając się do oznakowanego przejścia dla pieszych potrącił troje przechodzących przez jezdnię, którzy ponieśli śmierć na skutek odniesionych obrażeń. Bezpośrednio po zaistnieniu zdarzenia Mateusz P. oddalił się z miejsca wypadku. Przy czym po upływie kilkunastu minut zgłosił się wraz z rodzicami do Komisariatu Policji II w Jeleniej Górze. Został poddany badaniom na zawartość alkoholu. Był trzeźwy – informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Violetta Niziołek.

Odcinek drogi, na którym doszło do tragedii był prosty, płaski, a nawierzchnia asfaltowa, sucha. Świeciły się latarnie uliczne. - Z opinii biegłego z zakresu kryminalistycznej rekonstrukcji wypadków drogowych wynika, że sprawcą był kierujący samochodem marki toyotą corollą, który zbliżając się do prawidłowo oznakowanego przejścia dla pieszych z prędkością ok. 67 km/h nie zachował należytej ostrożności i właściwej obserwacji zmieniającej się sytuacji na drodze. W efekcie nie zauważył prawidłowo przechodzących przez jezdnię pieszych i doprowadził do ich potrącenia – relacjonuje Violetta Niziołek.

Mateusz P. przyznał się do winy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
369
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group